معرفی 864 نفر دانشجوی دوره دستیاری برای مرحله ششم پژوهانه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   22 خرداد 1391-11 June 2012بازدید 1468
معرفی 864 نفر دانشجوی دوره دستیاری برای مرحله ششم پژوهانه

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: کارشناس مسئول مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت گفت: در مرحله ششم 864 نفر از دانشجویان دوره دکترای تخصصی به معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برای دریافت کمک هزینه طرح پژوهانه معرفی شدند.


شکوه احمدی در مورد طرح پژوهانه اظهار داشت: طرح پژوهانه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه شده که وزارت بهداشت و وزارت علوم مشمول این طرح می‌شوند و در وزارت بهداشت معاونت تحقیقات و فناوری متولی سوق دادن دانشجویان به امر تحقیق و پژوهش است.

وی افزود: طرح پژوهانه یک شیوه‌نامه و آیین‌نامه اجرایی دارد که اگر دانشجویان دوره دکترای تخصصی (دستیاری) شرایط آن را داشته باشند مشمول این طرح می‌شوند.

به گفته احمدی دانشجویان دوره دستیاری باید تمام وقت دانشگاه بوده و از بورسیه تحصیلی استفاده نکرده باشند و کارمند دولت هم نباشند تا بتوانند بر اساس این طرح مبلغ 5 میلیون تومان به طور بلاعوض در سه نوبت برای پیشبرد رساله پزشکی خود دریافت کنند.

کارشناس مسئول مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت گفت: این طرح از اواسط سال 88 شروع شد و شامل ورودی‌های سال 85 به بعد می‌شود که اولین پرداختی‌ها هم از نیمه اول سال 89 شروع شده است.

احمدی هدف از طرح پژوهانه را تقویت توانمند‌سازی فرآیندهای پژوهش حمایت از توسعه کیفی پژوهش در مقطع دکترا و رشد استعدادهای علمی و پژوهش کاربردی عنوان کرد.

وی تأکید کرد: در این مدت برای بررسی تأثیر این طرح بر کیفیت پژوهش‌ها 5 سمینار برگزار کرده‌ایم تا بازخورد این طرح را دریابیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به الکترونیکی شدن روند ثبت اطلاعات پایان‌نامه دانشجویان پزشکی اشاره کرد و گفت: اطلاعات مربوط به رساله‌های دانشجویان دکترا و فرم‌های مربوط به پژوهانه در فراخوان ششم به شکل الکترونیکی و از طریق سامانه جامع مدیریت پژوهشی به آدرس http://research.ac.ir ارائه شده است و دانشجویان در این مرحله پس از تایید رساله اقدام به تکمیل اطلاعات پایان‌نامه و دریافت کد‌رهگیری خواهند کرد.

به گفته احمدی در مرحله ششم اعلام اسامی دانشجویان دوره تخصصی دکترا به معاونت علمی - فناوری ریاست جمهوری برای دریافت کمک هزینه طرح پژوهانه 864 معرفی شدند.


دانشجوی دوره دستیاری پژوهانه

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها