6000 دانشجوی پزشکی در چهارمين جشنواره فرهنگی دانشجويان كشور شرکت نمودند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   03 امرداد 1391-24 July 2012بازدید 1116

6000 دانشجوی پزشکی در چهارمين جشنواره فرهنگی دانشجويان كشور شرکت نمودند


معاون دانشجويي، فرهنگي وزارت بهداشت از شرکت 6000 دانشجوي پزشکي در چهارمين جشنواره فرهنگي دانشجويان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور خبر داد.به گزارش ايسنا، دکتر محمدحسين آيتي گفت: اين جشنواره در اولين دوره 1100 شرکت کننده داشت که در چهارمين دوره 6000 دانشجوي پزشکي در آن شرکت کردند که نسبت به دوره قبل که 2500 دانشجو شرکت کرده بودند رشد تقريبا" سه برابري داشته است. با اين استقبال ديگر بايد گفت جشنواره فرهنگي دانشجويان پزشکي به مطالب? دانشجويان از وزارت بهداشت تبديل شده است.وي افزود: تعداد کل آثار ارسالي به دبيرخانه جشنواره نيز در دوره اول جشنواره 4962 اثر بود که در اين دوره به 18 هزار و 973 اثر رسيده است. تعداد آثار ارسالي به جشنواره سوم نيز 7110 اثر و جشنواره دوم نيز 3544 اثر بوده است. يعني تعداد آثار ارسالي به جشنواره چهارم بيش از 5/2 برابر جشنواره سوم است.وي ادامه داد: اين جشنواره شامل بخش هاي ادبي، پژوهشي، معارف اسلامي، نشريات دانشجويي، هنر و فناوري اطلاعات است. در کل جشنواره شامل 29 رشته و 58 زمينه است. با اين حجم از رشته‌ها و زمينه براي ارسال اثر بايد گفت هيچ جشنواره فرهنگي در سطح دانشجويي در کشور با اين جشنواره برابري نمي‌کند.

دکتر آيتي گفت: ويژگي جشنواره امسال که 4 تا 6 شهريور ماه در کرمان برگزار مي‌شود، اينست که اين جشنواره به صورت دو مرحله دانشگاهي و کشوري برگزار مي‌شود.وي افزود: دانشجويان ابتدا با ثبت‌نام در سامانه دانشگاهي خود پس از تاييد اصالتشان توسط سامانه، اثرشان را ثبت و بارکد اثر را دريافت مي‌کردند تا در داوري‌ها نام توليدکننده اثر مشخص نباشد و داوران به خود اثر نمره بدهند.

معاون دانشجويي، فرهنگي با اعلام اينکه داوري آثار در مرحله کشوري توسط 440 داور انجام شد، گفت: ثبت اوليه آثار در سامانه دانشگاه‌ها 1 تا 19 خردادماه انجام شد که با راي داوران از مجموع 18 هزار و 973 اثر ارسالي 9458 اثر به مرحله نهايي و کشوري در جشنواره کرمان راه يافتند.وي ادامه داد: به دانشگاه‌هاي تيپ 2 و 3 ضريب هايي تعلق گرفت تا آثار آنان نيز به مرحله نهايي راه يابد. برخي دانشگاه‌ها مانند اصفهان و تبريز نيز در اين جشنواره بسيار فعال عمل کردند که معاونان فرهنگي اين دانشگاه‌ها رمز موفقيت خود را براي ساير معاونان دانشجويي، فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور در کرمان تشريح خواهندکرد.به گفته دکتر آيتي تعداد دانشجويان راه يافته به مرحله نهايي چهارمين جشنواره فرهنگي دانشجويان پزشکي کشور در کرمان 550 نفر خواهد بود.


دانشجوی پزشکی جشنواره فرهنگی دانشجويان كشور

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها