اسامی 15نویسنده برتر مقالات علوم پزشکی و باقر لاریجانی در جمع برترینها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   20 اسفند 1391-10 March 2013بازدید 1294


اسامی 15نویسنده برتر مقالات علوم پزشکی و  باقر لاریجانی در جمع برترینها


سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به آخرین وضعیت تولید علم در دانشگاههای علوم پزشکی، اسامی 15 استاد برتر حوزه تولید علم این دانشگاهها را اعلام کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام اسامی برگزیدگان پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC ) که در گروه دانشمندان و پژوهشگران برجسته کشور  قرار می گیرند، گفت: در سال های اخیر، نشریات معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیوسته رو به فزونی گذاشته به طوریکه در سال 1391 وزارت علوم به 786 عنوان نشریه، اعتبار علمی پژوهشی و علمی ترویجی اهدا کرده است؛ این مورد در ارتباط با وزارت بهداشت در همان بازه زمانی 237 عنوان نشریه علمی پژوهشی است.

سرپرست ISC بر پایه افزایش تعداد نشریات علمی که منجر به چاپ مقالات بیشتری از پژوهشگران و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی شده است، ادامه داد: علیرغم اینکه ایران هم در بعد ملی و هم در بعد بین المللی از نظر نشر مقالات علمی حضور موثر و فعال دارد و این مورد حتی درباره کشور ترکیه نیز صادق است، کل مقالات مجلات معتبر از کشورهای اسلامی در پایگاه تامسون رویترز بسیار اندک است و از این رو ISC از نظر زبان های ملی کشور های اسلامی و بویژه در ارتباط با زبان فارسی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول پایگاه استنادی علوم جهان اسلامی، اسامی 15 نویسنده برتر رشته علوم پزشکی را معرفی کرد و گفت: بر اساس این گزارش، دکتر فریدون عزیزی با بیشترین تولید علم در این حوزه و با معرفی به آیسسکو در نشست وزرای آموزش و پرورش به عنوان برترین دانشمند ایران و جهان اسلام معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت. رتبه های دوم تا دهم اختصاص به باقر لاریجانی، حمید علوی مجد، مهدی هدایتی، انوشیروان کاظمی نژاد، محمود محمودی، سقراط فقیه زاده، ناصر ولایی، پروین میر میران، کاظم پریور دارد.

وی گفت: در مرتبه های 11 تا 15 به ترتیب حبیب ا... اسماعیلی، حمید حقانی، فضل ا... احمدی، محمدرضا زالی و کاظم محمد از گروه دانشمندانی به حساب می آیند که در تولید علم موفقیت های چشمگیری به دست آورده اند.نویسنده های برتر مقالات علوم پزشکی پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها