ایجاد پژوهشکده و مرکز رشد سلامت الکترونیک در دانشگاه های پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   29 خرداد 1392-19 June 2013بازدید 836ایجاد پژوهشکده و مرکز رشد سلامت الکترونیک در دانشگاه های پزشکی

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد پژوهشکده سلامت الکترونیک و مراکز رشد ارتقای صنعت سلامت الکترونیک در دانشگاههای علوم پزشکی کشور خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از مرتضی براری در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در سلامت کشور اظهار داشت: استفاده از ICT برای ارتقای سلامت جامعه یک اصل محسوب می‌شود و براین اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد است با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سازوکارهای استفاده از ظرفیتهای این بخش را فراهم کند.

وی از امضای تفاهمنامه همکاری میان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت بهداشت برای ایجاد پژوهشکده سلامت الکترونیک در دانشگاههای علوم پزشکی کشور خبرداد و گفت: در راستای این تفاهمنامه، ایجاد و راه اندازی مراکز رشد برای ارتقای صنعت سلامت الکترونیک و حمایت از پروژه های سلامت الکترونیک در دستور کار وزارت ارتباطات قرار می گیرد.

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر آمادگی این وزارتخانه برای حمایت از توسعه و توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان بخش سلامت افزود: حمایت از مراکز رشد و شرکتهای دانش بنیان بخش سلامت در این تفاهمنامه دیده شده است.

براری خاطرنشان کرد: با اعلام حمایت وزارت ارتباطات، شورای گسترش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، لیست دانشگاههای علوم پزشکی که قرار است پژوهشکده و مرکز رشد سلامت الکترونیک در آنها ایجاد شود را به این وزارتخانه اعلام می‌کند.

وی ایجاد پژوهشکده های  ICT  را در دانشگاههای کشور در راستای ارتقای ارتباط صنعت و دانشگاه و استفاده از توان علمی دانشگاهها در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد.


پژوهشکده و مرکز رشد سلامت الکترونیک مرکز رشد سلامت الکترونیک دانشگاه های پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها