انتشار کارنامه آزمون دستیاری دندانپزشکی و اعلام ظرفیت ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   31 تیر 1392-22 July 2013بازدید 673انتشار کارنامه آزمون دستیاری دندانپزشکی و اعلام ظرفیت ها 


كارنامه نمره و رتبه کلیه داوطلبان بیست و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی منتشر شد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند تا دوم مردادماه حداكثر100 رشته / محل را انتخاب کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، بیش از سه برابر ظرفیت نهایی به عنوان داوطلبان مجاز معرفی شده اند که هر داوطلب مي تواند يك رشته را در تمام دانشگاه ها يا تركيبي از چند رشته را در چند دانشگاه و حداكثر تا 100 رشته / محل را انتخاب کند. نمره کسب شده و اولويت رشته / محل انتخابي داوطلب، معيار پذيرش داوطلبان خواهد بود.

در صورتي كه داوطلب اقدام به انتخاب رشته / محل نکند واجد شرايط پذيرش نخواهد بود. داوطلبان پذیرش بومی ( تعهد خاص ) در صورت تمایل در زمان انتخاب رشته امکان انصراف از پذیرش بومی و استفاده از سهمیه آزاد ( دولتی یا با پرداخت شهریه ) را دارند. در صورت عدم انصراف داوطلبان صرفا مجاز به انتخاب رشته های مورد نیاز استان محل تعهد هستند.

استفاده كنندگان از پذيرش بومي٬ مجاز به استفاده از پذيرش آزاد با پرداخت شهريه نیستند. همچنین سهمیه کادر نیروهای مسلح به داوطلبان هر سه گروه ارتش/نیروهای انتظامی/ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعلق خواهد گرفت و می توانند نسبت به انتخاب کلیه رشته های تخصصی به استثنای رشته های دندان پزشکی کودکان، بیماری های فک و صورت، پاتولوژی دهان و فک اقدام کنند.

دانشگاهها تعهدی در قبال ارائه خوابگاه به پذیرفته شدگان آزمون دستیاری نخواهد داشت. در صورتيكه پذیرفته شده در زمان تعيين شده ثبت نام نکند ويا پس از ثبت نام نسبت به شروع دوره اقدام نکند منصرف محسوب شده و به مدت يكسال از شركت در آزمون دستياري تخصصي دندانپزشكي محروم خواهد شد و در صورت انصراف پس از نيمه مهر ماه سال شروع به تحصيل و يا در هر زماني در بين تحصيل علاوه بر پرداخت غرامت كه ميزان آن توسط دبيرخانه شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي تعيين می شود به مدت 2 سال از شركت در آزمون دستياري دندانپزشكي محروم خواهد شد.

در این دوره 395 نفر در 14 دانشگاه علوم پزشکی و 2 واحد دانشگاه آزاد در 10 رشته تخصصی پذیرفته می شوند.

بر اساس آیین نامه دوره های دستیاری دندانپزشکی، انتقال در دوره دستیاری در صورت موافقت دانشگاههای مبدا و مقصد به شرط کسب نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه مربوطه و تایید کمیسیون موارد خاص دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی پس از یکسال تحصیلی کامل به شرط گذراندن کلیه دروس مرتبط سال اول بلامانع خواهد بود.

تغییر رشته پس از اعلام قبولی داوطلب در هر یک از رشته های تخصصی و جابجایی در دوره های دستیاری ممنوع است. میهمانی دستیار در صورت موافقت دانشگاههای مبدا و مقصد پس از سال اول برای 6 ماه و برای 6 ماه بعدی نیز با تایید کمیسیون موارد خاص دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی امکان پذیر خواهد بود. همچنین تبدیل از سهمیه دولتی به سهمیه آزاد ( با پرداخت شهریه ) ممنوع است.

داوطلبان پس از مشاهده کارنامه، می توانند تا ساعت 23 دوم مردادماه 92 نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

پاسخنامه شرکت کنندگان از ساعت 16 روز دوشنبه 31 تیرماه 92 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل مشاهده است و افراد در صورت مشاهده هر گونه مغایرت با در دست داشتن کپی پاسخنامه و کلید نهایی و اعلام مغایرت در روی پاسخنامه می توانند به صورت حضوری به مرکز سنجش مراجعه کنند.انتشار کارنامه دستیاری دندانپزشکی انتشار کارنامه ازمون دستیاری انتشار کارنامه آزمون داندانپزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها