بازدید وزیر بهداشت از آزمون دانشنامه پزشکی و اعلام نتایج در دوشنبه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   14 شهریور 1392-05 September 2013بازدید 694بازدید وزیر بهداشت از آزمون دانشنامه پزشکی و اعلام نتایج در دوشنبه

شصتمین آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و هفتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی امروز با حضور بیش از 2800 داوطلب در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد و دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت از فرآیند آزمون بازدید کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، دکتر بهرام عین اللهی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور با اشاره به جزئیات برگزاری آزمون در جمع خبرنگاران گفت: آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی به طور همزمان امروز صبح آغاز شد.

دبير شورای آموزش پزشکی و تخصصی كشور افزود: در آزمون دوره 27 دانشنامه فوق تخصصی 283 نفر داوطلب در کتبی و شفاهی و 261 نفر داوطلب مرحله کتبی داریم که رشته های روماتولوژی کودکان و عفونی کودکان با دو نفر کمترین داوطلب مرحله کتبی و رشته گوارش و کبد بالغان با 38 نفر بیشترین داوطلب را دارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: در شصتمین دوره از آزمون دانشنامه تخصصی نیز  3016 داوطلب آزمون کتبی و شفاهی و 2627 داوطلب مرحله کتبی داریم که بیشترین داوطلب مربوط به رشته بیماریهای داخلی با 346 نفر و کمترین داوطلب مربوط به رشته پزشکی ورزشی با 9 نفر است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع در آزمون کتبی 2627 نفر در آزمون تخصصی و 261 نفر در فوق تخصصی شرکت کرده اند.

عین اللهی یادآور شد: آزمون آسکی (شفاهی به صورت ایستگاهی) از روز جمعه 15 شهریور تا روز دوشنبه 18 شهریور برگزار می شود و پس از اعلام نتایج نهایی در پایان روز دوشنبه، برگزیدگان هر رشته در صبح روز سه شنبه 19 شهریور معرفی می شوند.

وی افزود: مراسم اختتامیه آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در روز 19 شهریور ماه با حضور وزیر بهداشت، برگزیدگان و خانواده های آنها برگزار و جوایز برگزیدگان اعطا می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: حدود 40 درصد از شرکت کنندگان در این آزمون را زنان و حدود 60 درصد آنها را نیز مردان تشکیل می دهند.آزمون دانشنامه پزشکی آزمون دانشنامه پزشکی نحوه شرکت در آزمون دانشنامه پزشکی نتایج دانشنامه پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها