اجرای آزمون مهارت برای فارغ التحصیلان و شرایط جدید ارزشیابی دانشگاه های خارجی برای پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   09 آبان 1392-31 October 2013بازدید 728اجرای آزمون مهارت برای فارغ التحصیلان و شرایط جدید ارزشیابی دانشگاه های خارجی برای پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به دانشگاه های معتبر برای ادامه تحصیل دانشجویان علوم پزشکی در خارج از کشور گفت: دانشگاه هایی که در رتبه بندی های بین المللی قرار دارند نیازی به بازبینی در فهرست دانشگاه های معتبر برای ادامه تحصیل ندارند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشگاه های خارجی چند دسته هستند برخی از این دانشگاهها از اعتبار بین المللی خوبی برخوردار هستند و تحصیل دانشجویان ایرانی در این دانشگاه ها به افزایش دانش پزشکی ایران نیز منجر می شود.

وی افزود: از سوی دیگر برخی از دانشگاه های خارجی در هیچ رده بندی قرار ندارند و در اعتباربخشی های اولیه وزارت بهداشت نیز نشان داده اند که از اعتبار مناسبی برخوردار نیستند که ما به داوطلبان به طور اکید توصیه می کنیم که این دانشگاهها را برای ادامه تحصیل انتخاب نکنند چرا که برای اعتباربخشی تحصیلی آنها مشکل ایجاد می شود.

ضیایی یادآور شد: ما در حال طراحی آزمون مهارت هستیم که هر فردی از هر دانشگاه خارجی فارغ التحصیل شد می تواند با گذراندن این آزمون از اعتباربخشی مدرک خود اطمینان حاصل کند. به این شیوه مهم نیست فرد از کجا فارغ التحصیل شده باشد بلکه میزان مهارت لازم برای یک متخصص، فوق تخصص، فلوشیپ پزشکی بالینی یا علوم پایه ارزشیابی می شود.

به گزارش مهر در حال حاضر در فهرست وزارت بهداشت دانشگاه های 40 کشور دنیا به صورت کامل و مشروط مورد تایید برای ادامه تحصیل گروه علوم پزشکی هستند. همچنین این وزارتخانه دانشگاه های 5 کشور را از اعتبار ساقط می داند و در صورتی که فردی از سال های 2010، 2011 و 2012 به بعد در این دانشگاهها تحصیل کرده باشد مدرک تحصیلی وی مورد ارزشیابی قرار نمی گیرد.شرایط ارزیابی دانشگاه های پزشکی خارجی دانشگاه های پزشکی خارجی اجرای آزمون مهارت برای فارغ التحصیلان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها