واکنش مسئولان دانشکده پیراپزشکی به تخلیه خارج از عرف دانشکده علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   23 آذر 1392-14 December 2013بازدید 458واکنش مسئولان دانشکده پیراپزشکی به تخلیه خارج از عرف دانشکده علوم پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به انتشار برخی مطالب در رسانه ها در خصوص تخلیه خارج از عرف دانشکده پیراپزشکی توسط آستان قدس رضوی اعلام کرد که تخلیه دانشکده پیراپزشکی در 14 آذرماه بدون هماهنگی و جلب رضایت ریاست و مسئولین دانشگاه بوده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به اعلام روابط عمومی دانشگاه، «در تاریخ فوق الذکر عوامل اجرایی آستان قدس رضوی با بدترین شیوه، ضمن ورود به فضای دانشکده پیراپزشکی که برخوردار از حدود هزار نفر دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی و آزمایشگاههای متعدد با تجهیزات و منصوبات گران قیمت است، ابتدا با جداسازی و پایین آوردن تابلوی سردر ورودی دانشکده با جرثقیل به پردیس دانشگاه وارد شده‌اند.»

در این توضیح آمده است: « سپس با هجمه‌ای از عوامل اجرایی به ساختمانهای احداثی بالغ بر 7 هزار مترمربع که از محل منابع بیت‌المال مسلمین ساخته شده است ، وسایل آموزشی و اداری دانشکده پیراپزشکی را بدون رعایت صرفه و صلاح اموال دولتی به پردیس دانشگاه منتقل و رها سازی کردند و دانشکده به دلیل آماده نبودن فضای پیش بینی شده آموزشی تعطیل شد.»

معاونین دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص مسائل پیرامون دانشکده پیراپزشکی بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه تمامی معاونین دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل آموزش، پژوهش و فناوری، غذا و دارو، دانشجویی - فرهنگی، توسعه مدیریت و منابع، درمان و بهداشتی از نحوه تخلیه دانشکده پیراپزشکی ابراز تاسف کرده و اعتراض شدید خود را اعلام داشتند.

متن بیانیه به شرح ذیر است:‌

« مقام محترم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

سلام علیکم

احترام پیرو اقدامات اخیر در بازگشت محل دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آستان قدس رضوی حسب دستور مقام محترم قضایی و بخاطر نحوه اجرای این حکم که در متن مکاتبات انجام شده و نحوه عمل نیروهای اجرای حکم به هیچ وجه در شان دانشگاه نبوده و از نظر اینجانبان باعث مخدوش شدن وجه دانشگاه که ساحت عمل و کمال می‌باشد شده است و این موضوع به حق مورد مطالبه اعضا محترم هیئت علمی، کارکنان شریف و دانشجویان معزز دانشگاه می‌باشد مطالب زیر را به استحضار می‌رساند.

1- در تاریخ 14 و 16 و 17 آذر 92 به منظور کنترل فضای دانشگاه، هیئت رئیسه دانشگاه جلسات متعدد تشکیل جلسه داده و نسبت به نکات زیر تصمیم گیری نمود:

- دانشکده پیراپزشکی به مدت دو هفته تعطیل شده تا مکان جدید قابلیت بهره‌برداری داشته و دانشجویان در فضایی آرامتر به تحصیل خود بپردازند.

- مطلب فوق از طریق پیامک در همان شب به اطلاع دانشجویان رسید.

- در همان شب جلسه با ریاست دانشکده پیراپزشکی برگزار شده تا هماهنگی‌های لازم با ایشان به عمل آید.

- صبح روز شنبه هیئت رئیسه در دانشگاه در محل دانشکده پیراپزشکی حضور داشته باشند تا هر امکانی که برای کمک به آماده سازی دانشکده لازم است تدارک دیده شده و تصمیمات لازم در محل گرفته شود.

- مقرر شد معاونت توسعه دانشگاه با تمام امکانات لجستیک، نیروی فنی و خدماتی لازم، اعتبارات و هماهنگی‌های لازمه ملزومات دانشکده را تامین نمایند تا پروژه آماده سازی دانشکده در اسرع وقت به اتمام برسد.

- جلسات شورای دانشگاه و هیئت امنا دانشگاه تشکیل جلسه داده تا ضمن در جریان قرار گرفتن وضعیت موجود تصمیمات خویش را در این خصوص اتخاذ نمایند.

2- اعضای هیئت رئیسه دانشگاه در این برهه خطیر به خود لازم می‌دانند به عنوان خادمین دانشگاه که مورد اعتماد هیات امنا، ریاست دانشگاه و سایر ارگان و بخش‌های دانشگاه اعم از اعضا محترم هیئت علمی و کارکنان شریف بوده‌اند، به منظور احیاء اعتبار مخدوش شده دانشگاه و اعاده حیثیت آن اعتراض شدید خود را بنا به دلایل ذیل به محضر مبارک حضرت عالی به عنوان عالی ترین مقام نظام سلامت کشور و مسئول و سکاندار اصلی نهاد مقدس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام نماید:

- پیرو اعلام حکم قطعی دادگاه محترم مبنی بر تخلیه محل دانشکده پیراپزشکی به نفع آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام، دانشگاه بلافاصله اقدام به تجهیز مکان جدید و شروع عملیات انتقال مرحله‌ای دانشکده نمود. در این مقطع مقامات محترم آستان قدس رضوی نامه نگاری‌های غیرمعمول و دون شان دانشگاه انجام داده و با نحو و لحن نامناسب خواستار تسریع تخلیه محل مذکور شدند.

- رایزنی‌های وسیع دانشگاه در درون و بیرون دانشگاه برای تسریع عملیات انتقال و همزمان اخذ مهلت تا پایان ترم جاری از طرق مختلف صورت پذیرفت تا اینکه نهایتا با توافقات به عمل آمده با استاندار و شورای تامین استان مقرر شد کلاس‌ها از 16 آذرماه و آزمایشگاه از اومل بهمن ماه 92 منتقل شده و دانشکده تحویل آستان قدس رضوی شود.

- در این حین رونوشت دستور مقام محترم قضایی به کلانتری محل مبنی بر اینکه به هر نحو ممکن و اشد برخورد لازم و حتی دستگیری افرادی که در اجرای این حکم مقاومت نمایند و بکارگیری یگان امداد پلیس و مواردی از این قبیل به دانشگاه واصل شد، که موجب کدورت شدید جامعه دانشگاه شد و پرواضح بود که آقایان حرمت خاصی برای فضای علم و فرهنگ قائل نیستند و اینکه محل اجرای حکم ایشان دانشگاه باشد یا افراد شرور، چندان توفیقی برای ایشان ندارد.

- هیئت رئیسه دانشگاه و در راس آن ریاست محترم با برگزاری جلسات متعدد و رایزنی‌های لازم و همچنین تسریع مضاعف در عملیات انتقال سعی بر رعایت حکم قضایی داشت ضمن اینکه می‌بایست مراقب فضاهای دانشجویی نیز می‌بود تا در آستانه روز دانشجو خدای ناکرده معاندین از این فرصت برای پیشبرد اهداف پلید خود در جهت ضربه به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده ننمایند. ولی روز 14 آذر به بهانه آلودگی هوا تمام مراکز آموزشی شهر مشهد تعطیل اعلام شد و مامورین تخلیه محل، با استفاده از این فرصت و بکارگیری افراد و ابزار لازم در همان روز با ورود به محل دانشگاه اسباب و لوازم را به نحو نامطلوب و آسیب رسان به بیت المال از محل خارج کرده و در راهروهای ساختمان جدید دانشکده پیراپزشکی تخلیه نمودند.

جناب آقای وزیر، به استحضار می‌رساند لطمه وارد شده به حیثیت و شان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به این زودی از فضای این دانشگاه خارج نشده و چنانچه متولیان امر در استان، در ترمیم این لطمات اقدامی ننمایند تاریخ دانشگاه همواره ایشان را به عنوان افرادی ناآشنا و بی مبالات نسبت به علم و فرهنگ قلمداد خواهد نمود. امید است بزرگواران پس از خاتمه ماجرا که صد البته حکم لازم الاجرای قضایی بوده و هیچ کس در اجرای آن بحثی نداشته و ندارد، با بازنگری به نحوه عملکرد خویش به این واقعیت روشن برسند که احترام عالم و محل نشر آن یعنی دانشگاه احترام به علم بوده و دانشگاه محترم و بالنده رکنی موثر در تعالی انسان و جامعه اسلامی می‌باشد وگرنه در این مقاله هیچ بحثی از اشخاص و دلخوری‌های شخصی به میان نیامد تا شائبه مطالبات شخصی مطرح نباشد.

بدیهی است کماکان به عنوان سرباز وفادار به جامعه اسلامی در کسوت معلمی و ارائه خدمات پزشکی با تمام توان انجام وظیفه نموده و بودن یا نبودن در سمت‌های دنیایی هیچ تاثیری در انجام وظیفه انسانی و اجتماعی ما نخواهد داشت.

با آرزوی سلامتی برای جمیع خدمت گذاران نظام اسلامی علی الخصوص مقام معظم رهبری »


دانشکده پیراپزشکی اخبار پزشکی پزشکی تخلیه خارج از عرف دانشکده پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها