اساسنامه دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی بازنگری شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   13 آبان 1391-03 November 2012بازدید 2541اساسنامه دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی بازنگری شود

روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیرانتفاعی در بیانیه‌ای خواستار بازنگری جدّی در اساسنامه این موسسات و دانشگاه‌ها با هدف فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری بیشتر مؤسسین شدند.

به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از مهر، همایش روسای دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که با حضور معاونان و مدیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه غیردولتی غیرانتفاعی شیخ بهایی اصفهان برگزار شد، با صدوربیانیه ای به کار خود پایان داد.

در بخش نخست این بیانیه روسای دانشگاههای غیرانتفاعی غیردولتی، اهانت به ساحت مقدس خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) را محکوم کردند و از همه دانشگاهیان‌، دانشمندان و فرزانگان جهان درخواست کردند که با حساسیت و چاره جویی برای مقابله با این پدیده شوم و نامیمون که تحت پوشش آزادی بیان، اعتقادات ملت‌ها را خدشه وارد می سازد، برخیزند.

در ادامه این بیانیه شرکت کنندگان در همایش با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بهره‌گیری از ابزارهای اقتصاد مقاومتی در مواجهه با تحریم های غیرانسانی و استکبار جهانی، لزوم بازنگری در نحوه پذیرش دانشجو به منظور استفاده کامل از ظرفیت های موجود دانشگاه ها و مؤسسه‌های آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی و ایجاد رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد نیاز  کشور بر اساس طرح آمایش به این گروه از دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی را خواستار شدند.

شرکت کنندگان در همایش روسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی ضمن حمایت همه جانبه از اقدامات انجام شده در راستای عملیاتی کردن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی خصوصاً در زمینه حجاب، عفاف و اسلامی شدن دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و با درک دغدغه های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این خصوص‌، آمادگی خود را جهت تحقق اهداف مذکور اعلام کردند.

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: شرکت کنندگان در همایش بازنگری جدّی در اساسنامه دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی با هدف فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری بیشتر مؤسسین در آنها خواستارند.

در ادامه این بیانیه شرکت کنندکان ضمن حمایت از مأموریت گرایی آموزش عالی در قالب طرح آمایش آموزش عالی و توجه به نقش استان‌ها و مناطق مختلف کشور، خواستار استفاده از ظرفیت های کارشناسی نمایندگان استانی مؤسسه‌های غیر دولتی غیر انتفاعی به عنوان اتاق فکر در سیاستگذاری و برنامه ریزی‌های آتی در رابطه با مؤسسه های غیردولتی غیرانتفاعی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شدند.

روسای دانشگاههای غیردولتی در این همایش با توجه به پذیرش مسئولیت اجرای دوره های آموزش عالی برای قریب به 390 هزار دانشجو در سطوح مختلف تحصیلی از سطوح کاردانی تا دکتری، توسط دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که به برداشته شدن بار مالی سنگینی از دوش دولت خدمتگزار منتهی شده است،  تسهیلات بیشتری در قالب واگذاری زمین، اعطای وامهای طویل المدت برای اجرای برنامه تامین فضاهای آموزشی و کمک آموزشی و بهبود فضای فرهنگی را خواستار شدند.

 


اساسنامه دانشگاه غیردولتی غیرانتفاعی

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

رتبه بندی موسسات غیرانتفاعی نهایی شد/نتایج طی هفته آینده اعلام می شود

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

تصویب شیوه‌نامه رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

دانشگاه آزاد با بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان بدهی مواجه بود

برگزاری جلسه هماهنگی دانشگاه علمی کاربردی برای تکمیل ظرفیت

اعلام شرط وزارت علوم برای برگزاری دوره های مجازی توسط دانشگاه آزاد

پذیرش ۹ دانشگاه غیرانتفاعی صفر شد/ حذف ۳۸ کدرشته محل

اخبار روزنامه ها