مدرک دانشگاهای غيرانتفاعی با دانشگاه های دولتی برابراست

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   06 دی 1391-26 December 2012بازدید 17660


مدرک دانشگاهای غيرانتفاعی با دانشگاه های دولتی برابراست

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاري آريا- رياست دانشگاه غير انتفاعي توران با اشاره به اينکه آزمون ورودي دانشگاه هاي غيرانتفاعي همزمان با دانشگاه هاي دولتي از سوي سازمان سنجش صورت مي گيرد گفت:دانشگاه هاي غيرانتفاعي تحت نظارت وزارت علوم و تحقيقات است و مدرک تحصيلي دانشجويان از سوي وزارت  علوم و تحقيقات صادر مي شود و مدرک دانشگاه هاي غيرانتفاعي با دانشگاه هاي دولتي برابر است و هيچ فرقي ندارد.
به گزارش خبرگزاري آريا، مسعود خالقي در آيين ديدار با نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي شهرستان به  فلسفه و جودي دانشگاه هاي غيرانتفاعي پرداخت و گفت: شوراي انقلاب فرهنگي از دهه 60 به اين نتيجه  رسيد که دانشگاه هاي غيرانتفاعي  شکل بگيرند و در حال حاضر دانشگاهاي غيرانتفاعي نمود بيشتري پيدا کرده اند.
وي بيان داشت :در حال حاضر 330 دانشگاه غير انتفاعي در ايران در حال فعاليت هستند وقريب به 90 درصد ازپذيرش دانشجويان کارشناسي ناپيوسته رشته هاي فني مهندسي  که از سوي وزارت علوم و تحقيقات صورت مي گيرد مربوط به دانشگاه هاي غير انتفاعي است و در واقع وظيفه دانشگاه هاي دولتي به دانشگاه هاي غير انتفاعي محول شده است و دانشگاه هاي دولتي بيشتر به سمت  تحصيلات تکميلي ميل مي کنند و حوزه کارشناسي نا پيوسته به دانشگاه هاي غير انتفاعي محول شده است.
خالقي اضافه نمود:دانشگاه غير انتفاعي توران بعد  از گرفتن مجوز از شوراي گسترش آموزش عالي با سه رشته در مقطع کارشناسي ناپيوسته شروع به فعاليت نمودو هم اکنون با جذب بيش از 700دانشجو  در دو مقطع کارداني پيوسته و کارشناسي ناپيوسته  در  11 رشته تحصيلي فني و مهندسي ادامه فعاليت مي دهد واين دانشگاه اولين دانشگاه غير انتفاعي است که درزمينه فني و مهندسي در  دامغان راه اندازي گرديده است و فعاليت مي کند.
وي ادامه داد: شهريه يک ترم تحصيلي دانشجويان قريب به 500 هزار تومان مي رسد که البته از سوي صندوق رفاه به دانشجويان وام تحصيلي در هر ترم تعلق مي گيرد.
خالقي ادامه داد:يکي از برنامه هاي مورد نظر ما در آينده اي نزديک افزايش رشته و اضافه نمودن مقطع کارشناسي پيوسته به اين دانشگاه هستيم و رشته هاي فني و مهندسي در اين دانشگاه را کامل تر کنيم که قطعا منتج به نتايجي خواهد شد که در ابتدا خود شهرستان از آن بهره خواهد برد.
رياست دانشگاه غيرانتفاعي توران خطاب به نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي گفت:ما از شما نماينده اين شهرستان انتظار داريم به عنوان فردي که با وزارت علوم و نهادهاي قانون گذار در ارتباط است،خواهشمنديم  اهتمام بيشتري در بررسي و برطرف نمودن مشکلات دانشگاه غيرانتفاعي داشته باشيد .
معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه غيرانتفاعي توران در اين ديدار اظهار داشت:گسترش و توسعه دانشگاه هاي اين شهرستان نمودش در معيشت مردم شهرستان دامغان است و به توسعه و پيشرفت شهرستان کمک خواهد نمود.
رضا آشوري با بيان اينکه سه سال از تاسيس اين دانشگاه مي گذرد ودر طول اين مدت اين دانشگاه تاکنون بيش از 700 دانشجو  در 11 رشته  فني و ومهندسي توانسته جذب نموده است ،اضافه نمود: اين رشد يک رشد جهشي در مقايسه با ديگردانشگاه هاي شهرستان ها است و به دليل اينکه شهرستان دامغان مجاورت و همسايگي با استان هاي پرجمعيت همانند اصفهان، خراسان ،گلستان ،مازندران وتهران قرار دارد به راحتي ميتواند منشا اثر باشد و با جذب بيشتر دانشجو و گسترش دانشگاه هاي اين شهرستان  به توسعه و پيشرفت دامغان کمک نمود.
وي خطاب به دکتر رستميان نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي گفت : با توجه اينکه  شما ازقشر دانشگاهي و از اساتيد و رياست هاي دانشگاه ها بوده ايد اين موضوع قطعا مي تواند کمک خوبي در جهت پيشبرد و گسترش و توسعه دانشگاها شهرستان دامغان باشد.
مهندس آشوري اضافه نمود:ان شالله از نماينده مردم دامغان انتظار مي رود خلاهاي  قانوني که  در دانشگاه هاي غيرانتفاعي وجود دارد و موارد و مسائلي که نياز به قانون گذاري دارد بررسي ،پيگيري و کمک نمايند.
آقاي رستميان هم در اين ديدار  قول مساعد دادند که همکاري لازم  در زمينه قانون گذاري ، بررسي و برطرف نمودن مشکلات دانشگاه هاي غيرانتفاعي انجام دهدودر جهت تکميل نمودن رشته هاي فني و مهندسي در اين دانشگاه بطور کامل تلاش نمايند.مدرک دانشگاهای غيرانتفاعی مدرک

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

رتبه بندی موسسات غیرانتفاعی نهایی شد/نتایج طی هفته آینده اعلام می شود

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

پذیرش ۹ دانشگاه غیرانتفاعی صفر شد/ حذف ۳۸ کدرشته محل

۷۸۰ رشته محل دانشگاه آزاد تأیید شد/ انتشار جدول رشته های مجاز

تصویب رشته جدید مشروط به جذب عضو هیأت علمی شد

همه رشته های دانشگاه آزاد مجوزدار شدند/ پذیرش قانونی است

بیش از ۳ هزار عضو هیات علمی تا ۳ ماه آینده در دانشگاه آزاد جذب می شوند

اخبار روزنامه ها