نخستين المپياد سراسري ورزشهاي همگاني‌وتفريحي دانشجويان دختر دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   14 تیر 1390-05 July 2011بازدید 1643


معاون دانشجويي دانشگاه محقق اردبيلي و سرپرست کل اولين المپياد سراسري ورزشهاي همگاني و تفريحي دانشجويان دختر دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور، گفت: تمام تمهيدات و برنامه‌ريزيهاي لازم براي برگزاري هرچه بهتر اين المپياد در استان انديشيده شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دکتر "برهاني‌فر"، در گفت‌وگو با خبرنگاران تصريح کرد: اين المپياد نخستين دوره از از اين نوع المپياد است و از تاريخ 18 تا 21 تير به ميزباني دانشگاه محقق اردبيلي و با همکاري دستگاههاي اجراي استان اردبيل برگزار مي‌شود.

وي افزود: اين المپياد با حضور 84 دانشگاه و 600 نفر دانشجوي خواهر شرکت‌کننده در رشته‌هاي مختلف برگزار خواهد شد.

برهاني‌فر با اعلام اينکه از هر دانشگاه يا موسسه آموزش عالي يک تيم 6 نفره در اين المپياد حضور خواهند داشت، اظهار كرد: براي برگزاري هرچه بهتر اين رويداد مهم در استان 19 کميته مختلف تشکيل شده و ابلاغ تمام همکاران داده شده است.

سرپرست کل اولين المپياد سراسري ورزشهاي همگاني و تفريحي دانشجويان دختر دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور، مراسم افتتاحيه اين المپياد را 19 تير با حضور مسئولان استاني و کشوري اعلام و اظهار كرد: اين مسابقات در رشته‌هاي عمومي و همگاني از قبيل دوچرخه سواري، دو ميداني، تير و کمان، دارت و طناب‌زني برگزار مي‌شود و با توجه به عمومي بودن اين مسابقات ظرفيت سالنهاي دانشگاه به حد کافي پاسخگوي اين المپياد است.

برهاني‌فر گفت: در پايان رقابت سه روزه، نفرات اول تا سوم هر گروه مشخص شده در مراسم اختتاميه که با حضور معاون دانشجويي وزير علوم برگزار خواهد شد، تجليل به عمل خواهد آمد.

معاون دانشجويي دانشگاه محقق اردبيلي هدف از برگزاري اين المپياد را بهبود نگرش نسبت به ورزش در سلامت جسماني و روحي، غني‌سازي اوقات فراغت دانشجويان و ايجاد شادابي و شور و نشاط در دانشگاهها، توسعه و گسترش ورزشهاي همگاني در بين دانشگاهيان، نهادينه کردن ورزشهاي همگاني از طريق دانشگاهها در سطح جامعه عنوان کرد.

در ادامه اين نشست خبري، رئيس دانشگاه محقق اردبيلي نيز از حمايت همه‌جانبه استاندار اردبيل از برگزاري اين رويداد مهم در استان خبر داد و افزود: تمام ابلاغها از سوي استاندار اردبيل به مديران دستگاههاي اجرايي استان براي همکاري همه جانبه جهت اجراي هرچه بهتر اين المپياد داده شده است.

دکتر "مسعود گنجي" همچنين از همکاري مناسب همه‌جانبه و حمايت ويژه فرماندار اردبيل خبر داد و افزود: با حمايت فرماندار اردبيل تمام دستگاههاي اجرايي مرتبط با اين المپياد نيز همکاريهاي لازم را با دانشگاه دارند.

وي برگزاري برنامه‌ها و نشستهاي بزرگ و سراسري در دانشگاه محقق اردبيلي و آب و هواي مناسب براي برگزاري اين مسابقات و شناساندن استان اردبيل و جاذبه‌هاي آن را مهمترين علت انتخاب استان اردبيل براي برگزاري اين المپياد عنوان کرد و افزود: مسئولان دانشگاه نيز با در نظر گرفتن اعتبارات لازم براي اين امر و جبران برخي کمبودها و تجهيزات و اينکه اين تجهيزات بعد از المپياد نيز در دانشگاه خواهد ماند، برگزاري اين رويداد مهم را عهده‌دار شده‌اند.

گنجي تصريح کرد: با توجه به اينکه ظرفيت نيروهاي ورزشي استان اردبيل به حد کافي هست در همين راستا کادر فني اين المپياد از استان تامين شده است و وزارت علوم تنها نظارت خواهد داشت.

رئيس دانشگاه محقق اردبيلي، بازديد ميهمانان از جنگل فندقلوي اردبيل و استفاده از آب گرم سرعين را از برنامه‌هاي جانبي اين المپياد عنوان کرد.


نخستين المپياد سراسري ورزشهاي همگاني‌وتفريحي دانشجويان دختر دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها