سومين المپيادعلمي دانشجويان علوم پزشكي درسلامت کامل برگزار شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   28 شهریور 1390-19 September 2011بازدید 1424


سومين المپيادعلمي دانشجويان علوم پزشكي درسلامت کامل برگزار شد
نفرات برترالمپياد مي‌توانند در مقاطع بالاتر ورشته‌هاي دلخواه ادامه تحصيل ‌دهندمعاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه نتيجه سومين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور کاملا مطلوب بود، گفت: رتبه‌هاي کسب شده منحصر به دانشگاه‌هاي تيپ يک نبوده و دانشگاه‌هاي مناطق محروم هم در اين آزمون خوش درخشيدند.

محمد علي محققي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا - منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، با بيان اينکه رتبه‌هاي برتر المپياد منحصر به دانشگاه‌هاي تيپ يک نبوده است، افزود: از 48 دانشگاه شرکت کننده در اين المپياد، 23 مرکز دانشگاهي رتبه کسب کردند كه اين امر خود گواه اين نکته است که رتبه‌ها به دانشگاه‌هاي تيپ يک منحصر نشده و مراکز مناطق محروم هم در اين آزمون خوب درخشيدند.

وي در ادامه با بيان اينکه المپياد در يک فضاي پرنشاط و پرتلاش علمي برگزار شد، گفت: تيم‌هاي علمي و طراحان اين المپياد از گروههاي خبره، برگزيده و برجسته علمي کشور انتخاب شده‌اند؛ به طوري که آزمون در يک فضاي سالم معنوي در چهار حيطه، تقکر علمي در علوم پايه، مديريت نظام سلامت، استدلال باليني و نوآورانه با کسب نتايج خوبي به اتمام رسيد.

محققي با تاکيد بر اينکه اعتراضات سرپرستان گروه‌ها از المپياد بسيار جزيي و حالت پيشنهادانه داشت، تصريح کرد: در هر آزموني ملاک‌ها و معيارهايي وجود دارد که ممکن است تامين کننده انتظارات و خواسته‌هاي همه افراد و شرکت کنندگان نباشد، البته اعتراض جدي از المپياد وجود نداشته و افراد بيشتر نکته‌هاي خود را در قالب پيشنهاد ارائه کرده‌اند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت ادامه داد: برگه‌هاي دانشجويان در اين آزمون با قضاوت سه گروه و هر گروه با چهار اعضاي متخصص با نهايت دقت صورت گرفته است و افرادي که حد نصاب قبولي در اين آزمون را کسب کرده‌اند به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

وي در خصوص تسهيلات اعطايي به نفرات برتر اين المپياد، اظهار کرد: علاوه بر اعطاي هداياي نقدي به دانشجويان، آنها مي توانند در دوره‌هاي بالاتر و رشته‌هاي دلخواه خود ادامه تحصيل کنند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اينکه تبريز به عنوان ميزبان چهارمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور انتخاب شد، تصريح کرد: بر اساس يک سري معيارها و ملاک‌هاي وزارت بهداشت، دانشگاه‌ها جهت ميزباني از المپياد برگزيده مي شوند.

محققي در پايان در خصوص راه‌اندازي رشته‌هاي جديد پزشکي وزارت بهداشت، خاطر نشان کرد: به دليل اينکه بيشترين مطالب آموزشي رشته‌هاي پزشکي در دوره‌هاي تکميلي و تخصصي باليني (فلوشيپ) وجود دارد تلاش مي شود رشته‌هاي جديد مورد نياز در اين زمينه ايجاد شود.


سومين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي سلامت کامل

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها