ششمین جشنواره بین المللی فارابی ششم آبان ماه برگزار می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   26 مهر 1391-17 October 2012بازدید 1370ششمین جشنواره بین المللی فارابی ششم آبان ماه برگزار می شود

رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی گفت: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز ششمین دوره جشنواره بین المللی فارابی، ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی، روز شنبه ششم آبان ماه با حضور رییس جمهوری در سالن همایش های برج میلاد برگزار می­ شود.


به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از ایرنا براساس اعلام دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی، ˈمحمدرضا حاتمیˈ از اتمام مراحل پنج گانه فرایند داوری و ارزیابی آثار شرکت کننده در این جشنواره خبر داد.

وی افزود: دبیرخانه جشنواره ششم فارابی، نزدیک به سه هزار اثر از پژوهشگران داخلی و خارجی دریافت کرده و با بررسی و ارزیابی از میان آنها، 29 اثر را در 12 گروه علمی رقابتی و پنج نفر از استادان خارجی را در زمینه ایران­ شناسی و اسلام شناسی برگزیده است.

حاتمی ادامه داد: در این دوره از جشنواره در بخش بزرگسال دو اثر رتبه دوم، 11 اثر رتبه سوم و سه اثر شایسته تقدیر و در بخش جوان یک اثر رتبه اول، سه اثر رتبه دوم، شش اثر رتبه سوم و سه اثر شایسته تقدیر شناخته شده­اند که به همراه برگزیدگان خارجی و برگزیدگان سایر بخش­ها معرفی و از آنها تجلیل خواهد شد.

وی یادآور شد: تاکید اصلی جشنواره بین­المللی فارابی بر شاخص­ های نظریه­پردازی، حل مسایل بومی و تمرکز بر ایده­ های اسلامی است.

ششمین جشنواره بین المللی فارابی در 12 گروه علمی شامل ˈتاریخ، جغرافیا و باستان شناسیˈ، ˈحقوقˈ، ˈزبان و ادبیاتˈ، ˈعلوم اجتماعی و علوم ارتباطاتˈ، ˈعلوم اقتصادی، مدیریت و حسابداریˈ، ˈعلوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنیˈ، ˈعلوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ایˈ، ˈفقه، اصول، علوم قرآن و حدیثˈ، ˈفلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفانˈ، ˈ فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداریˈ، ˈمطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره)ˈ و ˈمطالعات هنر و زیبایی شناسیˈ برگزار می شود.ششمین جشنواره بین المللی فارابی ششم آبان ماه برگزار می شود

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها