برگزاری پنجمین مسابقات هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   18 بهمن 1391-06 February 2013بازدید 1859برگزاری پنجمین مسابقات هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر


پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی - دانشجویی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر سال آینده در 5 گرایش برگزار می‌شود.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حضرتی، دبیر اجرایی مسابقات هوافضا با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام در این مسابقه تا روز 12 اسفندماه سال جاری در نظر گرفته شده است، افزود: این مسابقه در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال آینده برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مسابقه در 5 گرایش برگزار می‌شود، تصریح کرد: این مسابقات در بخش دانش آموزی در گرایش‌های گلایدر دانش آموزی، هاورکرافت دانش آموزی و موشک آبی پیشرفته و در بخش دانشجویی در دو گرایش گلایدر دانشجویی و روبات‌های پرنده برگزار می‌شود.

دبیر مسابقه هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: زمان برگزاری بخش دانش آموزی اواخر اردیبهشت 92 و بخش دانشجویی اواخر فروردین 92 است.

حضرتی یادآور شد: با توجه به اولین دوره برگزاری بخش مسابقه روبات‌های پرنده در سطح ملی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر کمیته برگزاری مسابقات امتیازات و امکانات ویژه‌ای برای این بخش در نظر گرفته است.

وی برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی مخصوص روبات‌های پرنده توسط کادر فنی مسابقه روبات‌های پرنده دانشگاه را از جمله برنامه‌های حاشیه‌ای این مسابقه نام برد و اضافه کرد: این کادر فنی شامل اعضای تیم AUTMAV دانشگاه است که موفق به کسب دو مقام دومی در مسابقات بین‌المللی IMAV در هلند و آلمان شدند.

دبیر مسابقه هوافضا دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه این مسابقه از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود، گفت: انجمن علمی مهندسی هوافضا دانشگاه امیرکبیر و ستاد توسعه فناوری هوافضا برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی مسابقه هوافضا دانشگاه امیرکبیر با اشاره به تعداد تیم‌های شرکت کننده در هر یک از گرایش‌ها، یادآور شد: تاکنون 12 تیم در گرایش روبات‌های پرنده، 11 تیم در گرایش گلایدر دانشجویی، 31 تیم در گرایش گلایدر دانش‌آموزی، 20 تیم در گرایش هاورکرافت و 27 تیم در گرایش موشک آبی پیشرفته تأیید اولیه شدند.مسابقات هوافضا دانشگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها