وضعیت سلامت روان دانشجویان در دانشگاه زابل و ارتباط میزان سلامت با رشته

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   11 دی 1391-31 December 2012بازدید 1682

وضعیت سلامت روان دانشجویان در دانشگاه زابل و  ارتباط میزان سلامت با رشته

براساس یک پژوهش دانشجویی در دانشگاه زابل اعلام شد: سلامت روان دانشجویان در این دانشگاه درحد متوسط است و یک سوم دانشجویان از سلامت روان خوبی برخوردارد نیستند.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، فاطمه منوچهری - دانشجوی کارشناسی رشته آمار دانشگاه زابل درباره این پژوهش که با هدف سنجش میزان سلامت روان دانشجویان تهیه شده است، افزود: وقتی نتیجه بدست آمده را با پژوهشی همانند پژوهش خود در دانشگاه علوم پزشکی و پیام نور بررسی کردیم نتایج باهم همخوانی داشت.

وی ادامه داد: دانشجویان عناصر اصلی دانشگاه‌ها هستند و برای پیشبرد هدف‌ها و آرمان‎های دارند باید از سلامت روانی خوبی برخوردار باشند.
دانشجوی دانشگاه زابل افزود: این پژوهش در دانشگاه زابل و به منظور ارزیابی میزان سلامت روان دانشجویان انجام و سپس به تمام دانشجویان تعمیم داده شد.
وی افزود: در این پژوهش 196 نفر از دانشجویان به صورت نمونه‌گیری تصادفی خوشه‌ای از بین دانشجویان دانشکده‌های مختلف هنر و معماری، فنی و مهندسی و علوم پایه انتخاب شدند و پرسشنامه استاندارد 28 سوال سلامت عمومی بین آنان توزیع شد.
این دانشجو و پژوهشگر افزود: براساس یافته های این تحقیق 1/35 دانشجویان از سلامت روانی مناسبی برخوردار نبودند و بقیه از سلامت روانی خوبی برخوردار بودند.
وی افزود: براساس یافته های این پژوهش مشخص شد، بین سلامت روانی دانشجویان با رشته، جنسیت، سن و مقطع تحصیلی ارتباط معنی داری وجود دارد.
منوچهری به ارتباط سلامت روان با جنسیت و سن اشاره کرد و ادامه داد: وقتی میزان سن بالا می رود سلامت روان کاهش می یابد و در مورد جنسیت هم سلامت روان خانم ها بالاتر از آقایان است.
وی ادامه داد: از آنجایی که اهمیت سلامت روان در پیشرفت اهداف دانشجویان تاثیرگذار است باید به کمک مراکز مشاوره دانشجویی سلامت روان دانشجویان را افزایش دهیم.
دانشگاه دانشگاه زابل ارتباط میزان سلامت با رشته وضعیت سلامت روان در دانشگاه
اخبار روزنامه ها