آمادگی ایران برای مشارکت در توسعه نظام آموزشی موریتانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   30 دی 1391-19 January 2013بازدید 888


آمادگی ایران برای مشارکت در توسعه نظام آموزشی موریتانیتهران - سفیر جمهوری اسلامی ایران در نواکشوت بر آمادگی ایران برای مشارکت فعال در توسعه و گسترش نظام آموزشی جمهوری اسلامی موریتانی بویژه در زمینه های علوم، فناوری، آموزش حرفه ای و پژوهش های علمی تأکید کرد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش جمعه شب ایرنا، ˈعلی اصغر ناصریˈ در دیدار با ˈاحمد ولد باهیهˈ وزیر مشاور دولت موریتانی در امور آموزش ملی ابراز امیدواری کرد که مشارکت ایران در گسترش نظام آموزشی موریتانی به این کشور در برآورده کردن نیازهای روز افزون آن در این زمینه کمک کند.

ناصری تأکید کرد که ایران همچنین آماده است تا ضمن پذیرش دانشجویان موریتانیایی در دانشگاه های خود، به تربیت و آموزش اساتید و مدرسان این کشور کمک کند.

وزیر مشاور دولت موریتانی نیز در این دیدار تأکید کرد که نواکشوت با ابراز خرسندی از هرگونه مساعدت جمهوری اسلامی ایران در توسعه نظام آموزشی خود استقبال می کند.

ولد باهیه گفت: موریتانی تصمیم دارد دانشکده علم و صنعت نواکشوت را به دانشگاه علوم و فناوری تبدیل کند و خواستار کمک های ایران در این زمینه است.دانشگاه دانشگاه موریتانی مشارکت ایران در توسعه نظام آموزشی
اخبار روزنامه ها