آموزش عالی اکوادور پس از تعطیلی 14 دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   30 بهمن 1391-18 February 2013بازدید 1332آموزش عالی اکوادور پس از تعطیلی 14 دانشگاه


نظام آموزش عالی در کشور اکوادور پس از تعلیق پر ماجرای 14 موسسه آموزش عالی در این کشور که در آوریل سال گذشته صورت گرفت، بار دیگر حرکت خود را آغاز می‌کند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از این اتفاق هنوز موسسات آموزش عالی این کشور نتوانسته‌اند استانداردهای تعیین شده از سوی دولت را کسب کنند.

انتقال دانشجویان، استادان و کارمندانی که در پی تصمیم دولت بلاتکلیف و بدون دانشگاه مانده بودند، به خوبی در حال اجراست ضمن اینکه سایر 57 موسسه آموزش عالی فعال در این کشور آمادگی پذیرش دانشجو در دور جدید ثبت‌نام‌ها را دارند.

گفته می‌شود 97 درصد از 41 هزار دانشجویی که در پی تصمیم دولت مبنی بر تعلیق موسسات آموزش عالی اکوادور بلاتکلیف شده بودند تاکنون در دانشگاه‌های جایگزین دیگر پذیرفته شده‌اند و مابقی آنها که قصد داشتند تحصیلات خود را در همان موسسه آموزشی مبداء به اتمام برسانند تا پایان ماه جاری فارغ‌التحصیل خواهند شد.

ضمن اینکه مهلت بازپرداخت شهریه و وام دانشجویان نیز از 6 ماه به 12 ماه افزایش یافته که این تصمیم تا حدودی سبب تسکین دردهای 2413 دانشجوی موسسات آموزشی معلق است. بدهی کل این دانشجویان جمعا هفت میلیون دلار برآورد می‌شود.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی یونیورسیتی ورلدنیوز، کیفیت‌ مورد نظر دولت اکوادور تنها در صورت سرمایه‌گذاری در احداث دانشگاه‌های جدید قابل دستیابی است تا بتواند استانداردهای مورد نظر این کشور را دنبال نماید. در این راستا دولت اکوادور طی دو دهه اخیر شمار موسسات آموزش عالی در این کشور را به دو برابر افزایش داده است.

آموزش عالی در اکوادور دانشگاه خارجی دانشگاه اکوادور دانشگاه آموزش عالی در اکوادور
اخبار روزنامه ها