حذف زبان انگلیسی از آزمون‌های دانشگاهی چین

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   02 فروردین 1392-22 March 2013بازدید 1263حذف زبان انگلیسی از آزمون‌های دانشگاهی چین


رسانه داخلی چین اعلام کرد که دانشگاه‌های مطرح این کشور در آزمون ورودی سال جاری خود «زبان انگلیسی» را از فهرست موارد آزمون سراسری مستقل دانشگاه‌ها حذف کردند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بسیاری از این دانشگاه‌ها که رشته‌های علوم کاربردی و مهندسی دارند، در آزمون ورودی خود تنها دروس ریاضیات و فیزیک ارائه می‌دهند و دانشگاه‌هایی که رشته‌های علوم انسانی ارائه می‌دهند در آزمون‌های خود تنها سوالات زبان چینی ارائه خواهند داد.

«یو هان» یکی از مسوولان پذیرش دانشگاه «تسینگ هوا»، می‌گوید: این اقدام جهت کاهش بار درسی دانشجویان و جذب دانشجویان مستعد در رشته‌های مورد نظر است.

آزمون مستقل دانشگاه‌های کشور چین سه ماه قبل از آزمون ملی برگزار می‌شود که به دانشگاه‌ها این امکان را می‌دهد تا دانشجویان مستعد بیشتری جذب کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، در سال جاری میلادی 27 دانشگاه کشور چین به سه اتحادیه که از سوی دانشگاه‌های تسینگ هوا، پکن و موسسه فن‌آوری پکن (BIT) ارائه می‌شوند، پیوسته‌اند و این سه اتحادیه به طور همزمان آزمون‌های پذیرش خود را برگزار می‌کنند.


حذف زبان انگلیسی آزمون‌های دانشگاهی چین
اخبار روزنامه ها