معرفی «سبزترین» دانشگاه در هند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   23 امرداد 1392-14 August 2013بازدید 901معرفی «سبزترین» دانشگاه در هند


دانشگاه «مانیپال» هند برای دومین سال متوالی به عنوان «سبزترین» دانشگاه این کشور شناسایی شد و نشان مدیریت محیط زیست «طاووس طلایی» را از آن خود کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشان فوق از سال 1998 میلادی از سوی «بنیاد جهانی محیط زیست» برای شناسایی نظام‌های مدیریت محیط زیست و پیشرفت قاره‌ای و نیز تشویق به اجرای این نظام‌ها اعطا می‌شود.

دانشگاه «مانیپال» از سوی هیئت داوران به ریاست «بگواتی»،‌ قاضی سابق هند و عضو کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد مورد ارزیابی قرار گرفت.

این نشان در حاشیه پانزدهمین کنگره جهانی مدیریت محیط زیست در مراسمی تحت عنوان «شب طاووس طلایی» در دهلی‌نو به این دانشگاه اعطا شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «کیواس نیوز و واو»، دانشگاه «مانیپال» که در سال 1993 میلادی تاسیس شده با داشتن 24 انستیتو پزشکی، مهندسی، مدیریت و علوم انسانی به عنوان قطب مطرح ارائه‌کننده آموزش عالی در هند محسوب می‌شود.

این دانشگاه در فضایی سبز به وسعت 243 هکتار تاسیس شده و پذیرای 28 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف است ضمن اینکه شبکه قدرتمند فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شامل 94 هزار نفر می‌شود.


معرفی دانشگاه هند تحصیل در هند معرفی دانشگاه های معتبر در هند سبزترین دانشگاه هند سبزترین دانشگاه
اخبار روزنامه ها