هزینه‌های سنگین زندگی دانشجویی در فرانسه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   03 شهریور 1392-25 August 2013بازدید 919هزینه‌های سنگین زندگی دانشجویی در فرانسه

بنا بر اعلام دو سازمان اصلی دانشجویی در فرانسه، دانشجویان این کشور در سال تحصیلی 2014-2013 میلادی شاهد افزایش 1.5 برابری هزینه‌های زندگی بیش از نرخ تورم هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اتحادیه ملی دانشجویان فرانسه (UNEF) نهمین آمار سالانه خود را درباره هزینه‌های زندگی دانشجویان این کشور منتشر کرده و طی آن، افزایش 1.6 درصدی این هزینه‌ها را در سال تحصیلی 2014-2013 میلادی نسبت به سال تحصیلی گذشته برآورد کرده است که این میزان 1.5 برابر نرخ تورم با رشد 1.1 درصدی در فرانسه است. ضمن اینکه هزینه اسکان دانشجویان با حدود 48 الی 55 درصد، بیشترین میزان هزینه‌های دانشجویی را به خود اختصاص می‌دهد.

علاوه بر این، افزایش هزینه‌های مرتبط نظیر برق و بیمه منازل، دلیل اصلی بالا رفتن هزینه‌های دانشجویان فرانسوی است.

 سایر هزینه‌های دانشجویان شامل هزینه‌های اجباری نظیر شهریه‌های ثبت‌نام،‌ تغذیه و بیمه هستند.

بنا بر اعلام UNEF، ‌دانشجویان برای تامین هزینه‌های یک ساله خود در صورت ترک خانه و در پی آن اسکان مستقل به 14 هزار الی 20 هزار و 800 دلار کمک هزینه نیاز دارند تا بتوانند یک سال تحصیلی خود را پشت سر بگذارند که این مسئله به دلیل بحران اقتصادی در اروپا، زندگی دانشجویانی را که برای تامین هزینه‌ها متکی بر پدر و مادرشان هستند، دشوارتر خواهد کرد.


هزینه دانشگاه های خارجی هزینه تحصیل در خارج هزینه های تحصیل در فرانسه
اخبار روزنامه ها