رشد بی‌سابقه دانشجویان خارجی در نروژ

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   05 شهریور 1392-27 August 2013بازدید 646رشد بی‌سابقه دانشجویان خارجی در نروژ


دانشگاه‌های «برگن» و «استاوانگر» نروژ در سال تحصیلی جاری (2013-2014) شاهد رشد بی‌سابقه دانشجویان خارجی هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با شروع ترم تحصیلی پاییز در هفته جاری،‌ دانشگاه برگن نسبت به سال تحصیلی گذشته (2012-2013)، 10 درصد افزایش دانشجوی خارجی داشته‌ است. همچنین در سال تحصیلی جاری نیز یک دهم دانشجویان دانشگاه «استاوانگر» را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

بر پایه این گزارش دانشجویان آلمانی بیشترین میزان دانشجویان خارجی در نروژ را تشکیل می‌دهند و سایر ملیت‌هایی که در این فهرست بیشترین دانشجو را به خود اختصاص می‌دهند شام دانشجویانی از کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، هلند، استرالیا، لهستان،‌ اتریش و ژاپن هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتز نیوز، «آنیکن هوتفلت»‌، وزیر کار نروژ در این رابطه گفت: این افزایش شمار دانشجویان خارجی در دانشگاه برگن تایید می‌کند که این دانشگاه به سطح بین‌المللی رسیده و دارای استانداردهای بالایی است. از مجموع 4000 دانشجوی این دانشگاه 800 دانشجو، خارجی هستند.

همچنین در دانشگاه نفت نروژ نیز بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را دانشجویان فرانسوی تشکیل می‌دهند.


دانشجویان خارجی در نروژ آمار دانشجویان خارجی در نروژ میزان دانشجویان خارجی در نروژ
اخبار روزنامه ها