کاهش رتبه جهانی دانشگاه‌های کشور مالزی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   23 شهریور 1392-14 September 2013بازدید 779کاهش رتبه جهانی دانشگاه‌های کشور مالزی


رتبه جهانی دانشگاه‌های مالزی که این روزها کمتر دانشجوی ایرانی به خود می‌بینند، کاهش یافته است.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مالزی، تازه‌ترین رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های جهان (QS World University Rankings) نشان می‌دهد که امسال تنها دانشگاه مالایا (یو.ام) در جمع 200 دانشگاه برتر جای دارد و البته رتبه جهانی این دانشگاه با 11 پله سقوط از 156 در سال گذشته به 167 در سال جاری رسیده است.

در همین حال تنها هفت دانشگاه برتر مالزی در جمع 800 دانشگاه برتر جهان قرار دارند که این دانشگاه‌ها عبارت هستند از یوام، یوکی‌م، یو‌اس‌ام، یو‌تی‌ام، یوپی‌ام، دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی و یو‌آی‌تی‌ام.

دانشگاه یوتی‌ام تنها دانشگاه مالزیایی است که در رتبه‌بندی جدید شاهد بهبود رتبه خود از 358 در سال گذشته به 355 در سال جاری بوده است.

دانشگاه یوکی‌ام با هشت پله سقوط در رتبه 269 و یو‌اس‌ام با 29 پله سقوط در رتبه 355 قرار گرفتند و این در حالی است که دانشگاه یو‌پی‌ام که در رتبه‌بندی سال گذشته در مکان 360 بود امسال به رتبه 411-420 سقوط آزاد کرده است.

موسسه QS در گزارش خود عنوان کرده است که دانشگاه‌های مالزی تحقیق‌های سایت شده کمتری تولید کرده‌اند و این در حالی است که در این دانشگاه‌ها کیفیت آکادمیک بالا بوده و فارغ‌التحصیلان آنها قابلیت جذب شدن در بازار کار را دارا هستند.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که به دلیل مشکلات متعدد شمار دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی مالزی کاهش چشمگیری داشته است.


رتبه جهانی دانشگاه‌های کشور مالزی رتبه دانشگاه های مالزی
اخبار روزنامه ها