محرومیت دانشجویان کم‌درآمد از تحصیل به شیوه دانشگاه های آمریکایی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   08 آبان 1392-30 October 2013بازدید 534محرومیت دانشجویان کم‌درآمد از تحصیل به شیوه دانشگاه های  آمریکایی


با وجودی که مسئولان دانشگاه «جورج واشنگتن» در آمریکا سال‌ها با این شعار که «در پذیرش دانشجویان به وضعیت مالی آنها اهمیتی نمی‌دهند» خانواده‌ها را فریب داده‌اند اما شواهد حاکی از این است که آنها به صورت محرمانه دانشجویانی را که قادر به پرداخت شهریه نیستند، پذیرش نمی‌کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تا هفته پیش مسئولان دانشگاه جورج واشنگتن مدعی بودند که توان مالی دانشجویان برای پرداخت شهریه برای مسئولان این دانشگاه اهمیتی ندارد اما حقایق چیز دیگری را نشان می‌دهد و آن این است که اداره پذیرش دانشگاه، نیازهای مالی خود را در تمامی مراحل ثبت‌نام دانشجویان لحاظ می‌کند و اکنون این دانشگاه رسما تصویر دیگری از خود معرفی کرده که در آن به نیازهای مالی خود بیش از مشکلات مالی دانشجویان اهمیت می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «آتلانتیک»،‌ «لاری کوهلر»، متصدی جدید امور پذیرش دانشجوی دانشگاه جورج واشنگتن در‌این‌باره می‌گوید: ما برای پذیرش از دانشجویان تصمیمات داخلی خاص خود را داریم که طی آن می‌توانیم دانشجویان را در فهرست انتظار پذیرش قرار داده و یا درخواست پذیرش آنها را رد کنیم.

با این حال وی مدعی شد که این تصمیمات شامل حال دانشجویانی می‌شود که در بین متقاضیان رشته‌های مطرح این دانشگاه نیستند.

مطابق این رویه، اداره پذیرش دانشگاه نخست یک معیار برای تشخیص صلاحیت دانشجویان در نظر گرفته و سپس دانشجویانی را که از نظر مالی وضعیت مطلوبی ندارند در فهرست انتظار قرار می‌دهد که تقریبا درخواست تمامی این دانشجویان رد شده و به جای آنها دانشجویان ثروتمندتر پذیرفته می‌شوند.

برخی از دانشکده‌ها با دفاع از این اقدام مدعی شدند که این مسئله به آنها فرصت می‌دهد تا بسته‌های کمک هزینه‌ای کامل‌تری را در اختیار دانشجویان کم‌درآمدتر قرار دهند.

«لاری کوهلر» افزود: این تصمیم سالانه بیش از 10 درصد از ظرفیت پذیرش 22 هزار نفری دانشجویان دانشگاه جورج واشنگتن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


دانشگاه خارجی اخبار دانشگاه خارجی محرومیت از دانشگاه به خاطر مشکل مالی
اخبار روزنامه ها