اتحادیه اروپا به دنبال جذب دانشجویان برتر کره جنوبی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   25 آبان 1392-16 November 2013بازدید 350اتحادیه اروپا به دنبال جذب دانشجویان برتر کره جنوبی

به دنبال توافقنامه‌ای که میان «کمیسیون اتحادیه اروپا» و «کره جنوبی» در بروکسل به امضا رسید، کمیته تحقیقات اروپا (ERC) برای جذب دانشجویان برتر و محققان جوان از کره جنوبی تلاش ‌می‌کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این توافقنامه پیوستن محققان کُره‌ای را به تیم‌های تحقیقات دانشگاهی اروپایی به سرپرستی «ERC» آسان‌تر می‌کند.

بنابر مفاد این توافقنامه، دولت کره جنوبی دانشجویان و متخصصان برتر و جوان این کشور را نسبت به فرصت‌های همکاری در تیم‌های تحقیقاتی که با سرمایه‌گذاری ERC شکل گرفته‌اند، مطلع و هزینه‌های سفر آنها را تقبل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، به محض پذیرش متخصصان جوان کُره‌ای در تیم تحقیقاتی ERC آنها نیز مانند سایر اعضای این تیم تحت پوشش حمایت مالی قرار می‌گیرند.

بنابر اعلام ERC، هدف از اجرای این طرح، گردهم آوردن مغزها و محققان مطرح اروپا و کره جنوبی برای تبادل ایده‌ها و تجربیات آنها است.

«هلگا نووتنی»، دبیر کمیته تحقیقات اروپا در هنگام امضای این توافقنامه تاکید کرد که توافقنامه حاضر یک گام جدی دیگر از سوی ERC برای جذب مغزهای جوان دانشگاهی در اروپا است.

بنابر اعلام ERC، کره جنوبی دومین کشور در جهان و نخستین کشور آسیایی است که این توافقنامه را به امضاء می‌رساند. به دنبال کره جنوبی سایر کشورها نظیر برزیل نیز تمایل خود را برای امضای چنین توافقنامه‌ای اعلام کرده‌اند.


تحصیل در اروپا ادامه تحصیل در اروپا ادامه تحصیل در اروپا
اخبار روزنامه ها