انتقاد شدید از آینده مبهم آموزش عالی در ایالت آمریکا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   25 آبان 1392-16 November 2013بازدید 380انتقاد شدید از آینده مبهم آموزش عالی در ایالت آمریکا

بسیاری از منتقدان دانشگاهی و کارشناسان رسانه‌ای براین باورند که رشد آموزش عالی آمریکا در طول چند دهه اخیر، بیشتر به حبابی شباهت دارد که یا تاکنون ترکیده شده و یا به زودی خواهد ترکید.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گزارش جدیدی که در همین زمینه منتشر شده آموزش عالی دولتی در آمریکا به شدت به باد انتقاد گرفته شده است.

پس از ده‌ها سال حمایت مالی بی‌چون و چرای دولت آمریکا از موسسات آموزش عالی دولتی، این روند طی سالیان اخیر رو به افول گذاشته است. هرچند موسسات آموزنش عالی خصوصی که برای حیات خود متکی به دریافت شهریه هستند نیز از این سیر نزولی در نظام آموزشی خود بی‌بهره نیستند.

در این بین دو کمپانی عظیم مشاوره مالی در ایالت متحده آمریکا تحت عنوان «موسسه اعتبارسنجی مالی مودیز» و «باین اند کمپانی» نسبت به ثبات بیش از دو سوم موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی در آمریکا به چالش کشیده‌ شده‌اند چرا که به غیر از موسسات آموزشی شاخص و دارای پشتوانه مالی خوب، چشم‌انداز سایر موسسات آموزش عالی در این کشور بسیار تاریک و مبهم است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، این دو کمپانی اوایل سال جاری میلادی (2013) اطلاعات سالیانه نظرسنجی آنلاین خود را درباره جامعه متصدیان امور مالی موسسات آموزش عالی بروز رسانی کردند.

حامیان مالی این موسسات آموزش عالی اظهار داشتند که اکثریت قریب به اتفاق پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی‌ها معتقدند بخش گسترده‌ای از جامعه آموزش عالی این کشور با معضلی تحت عنوان آینده مالی مبهم مواجه هستند که دولت و مسئولان آموزشی آمریکا باید در این زمینه پاسخگو باشند.


آموزش عالی امریکا تحصیل در امریکا ادامه تحصیل در امریکا انتقاد از آموزش عالی
اخبار روزنامه ها