کاهش امتیاز زبان انگلیسی در آزمون‌ ورودی دانشگاه‌های چین

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   06 آذر 1392-27 November 2013بازدید 405کاهش امتیاز زبان انگلیسی در آزمون‌ ورودی دانشگاه‌های چین

تصمیم مسئولان آموزشی چین مبنی بر کاهش تاثیر نمره واحد درسی «زبان انگلیسی» در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور موسوم به «گائوکائو» با استقبال چشمگیر داوطلبان روبرو شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر نظرسنجی انجام شده از سوی یک شبکه تلویزیونی چینی در هنگ‌کنگ از مجموع 220 هزار بیننده 83 درصد حمایت خود را از طرح جدید که بر مطالعات به زبان چینی و کاهش تاثیر زبان انگلیسی در آزمون سراسری دانشگاه‌ها تاکید دارد، اعلام کردند. همچنین 13 درصد از پاسخ‌دهندگان با این تصمیم مخالفت کردند.

دو سوم از پاسخ‌دهندگان معتقدند که به زبان انگلیسی به عنوان یک مهارت اضافی نگاه می‌کنند نه به عنوان یک شاخص علمی دانشگاهی مانند آنچه که امروزه در آزمون ورودی دانشگاه‌های چین از آن استفاده می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلد‌نیوز، از سوی دیگر نیمی از پاسخ دهندگان اعلام کردند تغییر جدید به شدت از بار سنگین تاثیر زبان انگلیسی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها می‌کاهد.

یکی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفت: وجود درس زبان انگلیسی در آزمون «گائوکائو» بسیاری از دانشجویانی را که در این درس ضعیف هستند از ادامه تحصیل بازداشته است. در حال حاضر بخش اعظمی از مردم چین نیازی به زبان انگلیسی ندارند پس این زبان برای ادامه تحصیل دانشجویان به یک مانع دست و پاگیر تبدیل شده است.

.

دانشگاه خارجی دانشگاههای چین تحصیل در چین شرایط تحصیل در چین
اخبار روزنامه ها