روند اعتراضات در دانشگاه فنی قاهره

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   14 آذر 1392-05 December 2013بازدید 392روند اعتراضات در دانشگاه فنی قاهره

دانشجویان دانشکده فنی، اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه قاهره در اعتراض به کشته شدن یک دانشجو در جریان حمله نیروهای امنیتی به این دانشگاه در هفته گذشته ادامه دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :  رویش نیوز به نقل از فارس،  اعتراضات دانشجویی دانشجویان دانشکده‌های اقتصاد، فنی و علوم سیاسی دانشگاه قاهره به کشته شدن «محمد رضا» دانشجوی دانشکده فنی این دانشگاه به دست نیروهای امنیتی ادامه دارد.

اتحادیه دانشجویان دانشکده فنی اعلام کردند که در جریان موج اعتراضاتی که به این اقدام ایجاد شده به تظاهرات‌های خود ادامه خواهند داد و شعارهایی در انتقاد از بازداشت دانشجویان و حمله نیروهای امنیتی به دانشگاه سر دادند.

پیشتر نیز جریان «جوانان 6 آوریل» که «احمد ماهر» موسس این جریان به دلیل دعوت به تظاهرات در بازداشت به سر می‌برد روز گذشته از حامیان خود خواست به اعتراضات خود در طول هفته جاری ادامه دهند.

در پی تصویب قانون «ساماندهی تظاهرات» در مصر موج جدیدی از اعتراضات از سوی دانشجویان و فعالان سیاسی شکل گرفته است که منجر به بازداشت تعدادی از فعالان سیاسی مصری شده است.


دانشگاه قاهره دانشگاه فنی قاهره اعتراض دانشجویی در قاهره
اخبار روزنامه ها