پذيرش 300 دانشجوی دکتری پژوهشی در سال 90

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   11 خرداد 1390-01 June 2011بازدید 5931


پذيرش 300 دانشجوی دکتری پژوهشی در سال 90


معاون وزير علوم اعلام کرد:
پذيرش 300دانشجوي دکتري‌پژوهشي/ سرنوشت 42کانتينر تجهيزات‎آزمايشگاهي

معاون وزير علوم از پذيرش 300 دانشجوي دکتري پژوهش محور در سال جاري خبر داد و درباره دريچه هاي جديد همکاري با صنعت گفت: 50 پروژه 10 ميليارد توماني در دانشگاههاي مختلف براي سه سال تعريف مي کنيم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدي نژاد نوري دوشنبه شب در گردهمايي معاونان پژوهشي و فناوري دانشگاههاي تهران در سالن شوراي دانشگاه صنعتي اميرکبير از ايجاد بلوک هاي دانشگاهي خبر داد و گفت: مدل در نظر گرفته شده براي بلوک‌هاي دانشگاهي اين است که بلوک دانشگاهي با محوريت يکي از دانشگاه‌هاي بزرگ تشکيل شود بطوريکه چند دانشگاه خارج از تهران نيز بدون در نظر گرفتن موقعيت جغرافيايي در اين بلوک دانشگاهي قرار گيرند.

وي در حالي که کارکردهاي بلوک دانشگاهي را متفاوت با کنسرسيوم دانست، گفت: اگر دانشگاه صنعتي اميرکبير در يک بلوک دانشگاهي به عنوان محور مطرح باشد و براي يک پروژه درباره شناورها قرارداد منعقد کرده باشد، آنگاه دانشگاه مازندران که مي‌تواند به عنوان يک دانشگاه حاضر در اين بلوک مطرح باشد، احساس مي کند که او نيز به واسطه حضور در بلوک دانشگاهي مي تواند در موفقيت ها و قراردادها سهيم باشد.

معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم در محور ديگر سخنانش با بيان اينکه آئين نامه ايجاد پژوهشگاهها در داخل دانشگاهها در مراحل نهايي شدن قرار دارد، گفت: امسال 15 پژوهشگاه در داخل دانشگاهها ايجاد مي شود. ايجاد پژوهشگاههاي دانشگاهي به معني حذف پژوهشگاههاي مستقل از دانشگاهها نيست.

مهدي نژاد نوري از پژوهشگاههاي دانشگاهي به عنوان محلي براي انسجام و هدفمندسازي فعاليت هاي پژوهشي در داخل دانشگاهها نام برد و گفت: پژوهشگاههاي دانشگاهي در داخل دانشگاهها ايجاد مي شوند تا فضايي فراهم شود که علاوه بر اساتيد حاضر در دانشگاهها تيم پروژه با حضور طيف هاي ديگري مانند اعضاي هيئت علمي بازنشسته، محققان غيرهيئت علمي و تکنسين ها شکل بگيرد همچنين بهتر است معاون پژوهشي دانشگاه رئيس پژوهشگاه دانشگاهي مي شود.

معاون وزير علوم وي با تأکيد بر هزينه شدن حداقل 50 درصد اعتبارات پژوهشي دانشگاههاي براي پژوهشهاي هدفمند گفت: 80 درصد فعاليت پژوهشگاههاي دانشگاهي بايد در جهت اولويت هاي مصوب شوراي عال علوم، تحقيقات و فناوري پيش بروند.

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم درباره سرنوشت 42 کانتينر تجهيزات آزمايشگاهي که در گمرک بوده است، گفت: 16 کانتينر تا کنون ترخيص شده و 7 کانتينر از آن در حال حمل به سمت تهران است و 9 کانتينر را نيز در حال پرداخت پولهايش هستيم.

مهدي نژاد نوري با تأکيد بر تدوين طرح جامع پژوهشي براي دانشگاهها گفت: البته طراحي تدوين طرح جامع پژوهشي دانشگاهها کار عجله اي نيست ولي بسيار ضروي است که هر دانشگاهي خودش را در آن تعريف و معين کند در کدام رشته ها مي خواهد سرآمد باشد.


پذيرش 300 دانشجوی دکتری پژوهشی سال 90

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها