پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ۹۰ حق شرکت در آزمون دکتری ۹۱ ندارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   05 بهمن 1390-25 January 2012بازدید 2408پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ۹۰ حق شرکت در آزمون دکتری ۹۱ ندارند

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هیچ‌یک از پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکترای 1390 حتی در صورت انصراف قطعی از تحصیل، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون 91 را ندارند.
جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون دکترای نیمه‌متمرکز در فروردین‌ماه سال آینده برگزار می‌شود، گفت: براساس مصوبات شورای عالی برنامه‌ریزی، فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی معتبر خارجی که به دلیل کیفیت اعتبار دانشگاه و محتوای درسی مدرک فارغ التحصیلی ارزشیابی شده آنان عنوان معادل تعلق گرفته است، اجازه شرکت در آزمون دکترا را ندارند.

به گفته وی این افراد در صورتی می‌توانند در آزمون دکترای نیمه‌متمرکز 91 شرکت کنند که در آزمون‌های معادل دوره کارشناسی ارشد که در سال‌های 87، 88، 89 و 90 که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده است، پذیرفته شده باشند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد (معادل فوق لیسانس )، به شرط اینکه دوره تحصیلی آنها با مجوز شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدرک آنها مورد تأیید وزارت علوم باشد، می‌توانند با همان مدرک معادل در این آزمون شرکت و در صورت پذیرفته شدن ادامه تحصیل دهند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ یک از پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکترای 1390 حتی در صورت انصراف قطعی از تحصیل، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون 91 را ندارند.

طباطبایی ادامه داد: پذیرفته شدگان با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید دو برابر طول مدت تحصیل دوره دکتری، در موقع ثبت‌نام تعهد بسپارند تا در صورت نیاز محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می‌کند به خدمت اشتغال ورزند.

وی با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به هیچ یک از دانشجویان مقطع دکتری، بورس تحصیلی اعطا نمی‌کند، خاطرنشان کرد: در صورت لزوم بورسیه شدن پذیرفته شدگان نهایی پس از اعلام نتایج نهایی براساس نیاز دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور صورت خواهد گرفت.


پذیرفته‌شدگان آزمون ۹۰ آزمون دکتری ۹۱

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها