افزايش وزن و تاثیر آزمون ورودی دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   24 آبان 1391-14 November 2012بازدید 3395
افزايش وزن و تاثیر آزمون ورودی دکتری

تهران - وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري اعلام کرد: در آزمون نيمه متمرکز دکتري امسال با صحبت هايي که شده است وزن و تاثير آ‍زمون در پذيرش دانشجو افزايش خواهد يافت.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ايرنا، ˈکامران دانشجوˈ روز سه شنبه در حاشيه مراسم اعطاي مدرک دکتراي افتخاري هوافضا به شهيد ˈحسن تهراني مقدمˈ در جمع خبرنگاران افزود: پذيرش دانشجوي دکتري تا دو سال قبل به صورت مستقل در دانشگاه ها انجام مي شد و همواره اعتراضات زيادي از سوي داوطلبان مبني بر عملکرد سليقه اي دانشگاه ها مطرح مي شد.

وي به نظرسنجي صورت گرفته از شرکت کنندگان در آزمون نيمه متمرکز سال 91 اشاره کرد و گفت که اکثريت داوطلبان اين آزمون خواهان کاهش تاثير مصاحبه و افزايش وزن آزمون بودند.

دانشجو با يادآوري اينکه در آزمون سال 91 به مصاحبه دانشگاه ها ضريب 2 و به آ‍زمون علمي ضريب يک داده شده بود، خاطرنشان کرد: برخي دانشجويان تقاضا دارند مصاحبه دانشگاه ها در پذيرش دانشجوي دکتري به ميزان 25 درصد تاثيرگذار باشد و 75 درصد بقيه به آزمون علمي اختصاص يابد و از سوي ديگر استادان و گروه هاي دانشگاه ها خواهان افزايش وزن مصاحبه هستند و مي خواهند خودشان دانشجوي دکتري را انتخاب کنند.

وي با بيان اينکه سازمان سنجش و وزارت علوم در تعيين وزن مصاحبه و آزمون در پذيرش دانشجوي دکتري به دنبال يک راه حل ميانه و متعادل هستند، گفت: ما بايد در اين رابطه به يک حد اعتدال برسيم و امسال با صحبت هايي که شده است وزن آزمون را افزايش خواهيم داد.

**با سوء استفاده برخي براي تحريک دانشگاه عليه نظام، بدون اغماض برخورد مي کنيم

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي درخصوص فعاليت هاي انتخاباتي در دانشگاه ها نيز اظهار داشت: درهاي دانشگاه ها براي طرح مباحث منطقي هميشه باز است اما اگر کسي بخواهد دانشگاه را عليه نظام و منافع آن تحريک کند بدون هيچگونه اغماضي و به شدت با آن برخورد مي کنيم.

وي تصريح کرد که دانشگاه محلي براي ارائه مباحث علمي و منطقي است اما سکوي تبليغاتي يک فرد يا جناح نخواهد بود و نخواهد شد چرا که معتقديم اين امر سم مهلکي براي دانشگاه است.

دانشجو درمورد اعزام دانشجويان بورسيه به خارج کشور نيز گفت: وزارت علوم، مواردي که در حيطه وظايفش بوده است مانند مصاحبه و ديگر مراحل گزينش را انجام داده اما به دليل مشکلات اقتصادي کشور در ماه هاي اخير و تامين ارز، اعزام برخي بورسيه ها با تاخير مواجه شد.

وزيرعلوم اضافه کرد: سياست وزارت علوم بر اعزام دانشجوي بورسيه در رشته هاي خاص و اولويت دار کشور است و دانشجويان بورسيه که موفق به اعزام آنها نشده ايم نيز تبديل به داخل خواهند شد.افزايش وزن تاثیر آزمون ورودی دکتری افزایش وزن آزمون دکتری پذیرش دکتری پذیرش دانشجوی دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها