ايجاد دبيرخانه دايمی و راه اندازی رشته دکتری رباتيک در دانشگاه اميرکبير

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   22 آذر 1391-12 December 2012بازدید 1006
ايجاد دبيرخانه دايمی و راه اندازی رشته دکتری رباتيک در دانشگاه اميرکبير

رهايي خبر داد: راه اندازي رشته دکتري رباتيک/ايجاد دبيرخانه دايمي رباتيک

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير با تاکيد بر ايجاد دبيرخانه دايمي رباتيک در اين دانشگاه گفت: به منظور توسعه فناوري رباتيک بايد زمينه را به گونه اي فراهم کنيم که رشته رباتيک در مقطع دکتري در اين دانشگاه راه اندازي شود.

دکتر عليرضا رهايي در جلسه ديدار تيمهاي مسابقات رباتيک هدف از برگزاري اين جلسه را مطرح کردن ديدگاه هاي ارزشمند دانست و افزود: اين ديدگاه ها مي تواند براي برگزاري دوره هاي بعدي مسابقات رباتيک مورد بهره برداري قرار گيرد.

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير با تاکيد بر اينکه جمع آوري نظرات و مستند سازي آنها کمتر از برگزاري خود مسابقات رباتيک نيست، اظهار داشت: مجموعه اي مستندات مي تواند به عنوان دايره المعارف مسابقات رباتيک و فن بازار در دوره هاي بعد به کار برده شود.

وي ضمن تبريک به برگزاري شايسته مسابقات رباتيک با وجود همه کاستي ها، خاطر نشان کرد: کارهاي نوآورانه اي که براي اولين بار برگزار مي شود با کاستي هايي همراه است و در اين مسابقات با همت همه دست اندرکاران به شايستگي برگزار شد.

رهايي برگزاري سالانه مسابقات رباتيک را موجب پيوستگي در برنامه ريزيها دانست و اضافه کرد: اگر قرار است که اين مسابقات هرسال برگزار شود حتي اگر از امروز هم براي مسابقات سال بعد اقدام کنيم دير است.

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير، برگزاري هفته رباتيک را پيشنهادي ارزنده توصيف کرد وادامه داد: در اين راستا بايد برنامه زمان بندي خاصي داشته باشيم تا بر اساس آن عمل کنيم که اين نيازمند ايجاد دبيرخانه دايمي رباتيک است.

وي با اشاره به برخي از پيشنهادات براي دعوت از تيم رباتيک کشورهاي همسايه براي حضور در اين مسابقات، خاطر نشان کرد: براي پذيرش تيمهاي رباتيک کشورهاي همسايه بايد قبل از برگزاري اين مسابقات دوره هاي آموزشي براي آمادگي اين تيمها برگزار شود. برگزاري اين دوره ها مي تواند نتايج مفيدي در آينده داشته باشد.

رهايي با تاکيد بر مستند سازي برنامه هاي مسابقات رباتيک، افزود: دراين راستا از دست اندرکاران خواسته مي شود که زمان بندي فشرده اي را براي مستند سازي در نظر بگيرند تا اين مستندات به بوته فراموشي سپرده نشود.

وي با اشاره به وجود برخي از مشکلات برگزاي مسابقات چون کمبود فضاي برگزاري مسابقه و نحوه تهيه پوسترهاي جشنواره، يادآور شد: اين مشکلات با ايجاد دبير خانه دايمي تا حدي مي تواند حل شود.

رئيس دانشگاه صنعتي امير از ايجاد دوره دکتري رباتيک در اين دانشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر دوره کارشناسي ارشد رباتيک در دانشگاه راه اندازي شده است و بايد شرايط را به گونه اي فراهم کنيم تا دوره را در مقطع دکتري برگزار کنيم.ايجاد دبيرخانه دايمی راه اندازی رشته دکتری رباتيک دانشگاه اميرکبير

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها