پژوهشهای تقاضامحور دوره پسا دکترا حمایت می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   28 آذر 1391-18 December 2012بازدید 1135
پژوهشهای تقاضامحور دوره پسا دکترا حمایت می شود

رئيس صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور با اشاره به حمايت هاي اين صندوق از محققان و پژوهشگران، گفت: در اين راستا حمايت هاي لازم از دوره هاي پسا دکترا در قالب اجراي پروژه هاي تقاضا محور صورت مي گيرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر علي حيدري در نشست خبري امروز با اشاره به عملکرد اين صندوق در جهت حمايت از تحقيق و پژوهش افزود: اين صندوق از محققان در زمينه ثبت بين المللي اختراعات حمايت مي کند.

رئيس صندوق حمايت از پژوهشگران ادامه داد: در اين راستا محققاني که موفق به ثبت بين المللي اختراع خود شوند 50 درصد هزينه ها را تقبل مي کند و در صورتيکه گواهي ثبت اختراع را ارائه دهند بخش ديگري از اين هزينه به آنها اعطا خواهد شد.

حيدري همچنين با تاکيد بر تجاري سازي اختراعات ثبت شده يادآور شد: در صورتيکه تاييديه هاي لازم براي تجاري سازي طرح ها ارائه شود بخش ديگري از هزينه هاي ثبت اختراع بين الملل پرداخت مي شود که به اين ترتيب صددرصد هزينه هاي مربوط به ثبت بين الملل اختراعات اعطا مي شود.

حمايت از دوره هاي پسا دکترا
وي حمايت از دوره هاي پسا دکترا را از ديگر اقدامات اين صندوق نام برد و اظهار داشت: توسعه دانش و فناوري در هر کشور مستلزم سرمايه گذاري در حوزه پژوهش است و در اين راستا يکي از ماموريت هاي اين صندوق حمايت از دوره هاي پسا دکترا است.

وي اضافه کرد: در اين راستا از پژوهش هاي اولويت دار و تقاضا محور که در دوره هاي پسا دکترا اجرايي مي شود حمايت خواهيم کرد.

طراحي بازار پژوهش و فناوري
حيدري يکي از نيازهاي اساسي کشور در حوزه علم و فناوري را وجود فضاي بازار کار دانست و خاطر نشان کرد: ايجاد اين بازار علاوه بر ايجاد رقابت و شفافيت موجب تعامل سازنده ميان پژوهشگران و مراکز صنعتي خواهد شد.

وي ادامه داد: بر اين اساس طراحي بازار پژوهش و فناوري را در دستور کار صندوق قرار داديم تا با فراهم کردن زيرساخت هاي آن از جمله زير ساخت الکترونيکي به توسعه فرهنگ همکاري و مديريت عرضه و تقاضاي دستاوردهاي پژوهشي کشور کمک کند.

تجاري‌سازي دستاوردهاي تحقيقاتي
رئيس صندوق حمايت از پژوهشگران کمک به ثمر رساندن نوآوري ها در جهت رفع نيازهاي کشور را از ديگر برنامه هاي صندوق نام برد و گفت: صندوق حمايت از پژوهشگران با هدف هدايت نظام يافته فعاليت هاي تحقيقاتي، کمک به تامين منابع مالي فعاليت هاي نوآورانه، تعامل موثر با مراکز علمي و ارتقاء فعاليت هاي حمايتي، حمايت از طرح هاي تجاري سازي را در دستور کار خود قرار داده است.

وي با اشاره به عملکرد اين صندوق خاطر نشان کرد: در اين راستا تا کنون صندوق از 400 طرح تحقيقاتي به منظور تجاري سازي حمايت کرده است.

حيدري همچنين با بيان اينکه از سال 83 تا پايان سال 90، 421 طرح پژوهشي خاتمه يافته است، گفت: اين طرح ها در حوزه هاي علوم زيستي، فني و مهندسي، ميان گروهي، پزشکي دامپزشکي، کشاورزي و منابع طبيعي، علوم انساني و اجتماعي، مديريت و علوم اقتصادي، معاونت و علوم انساني و هنر و معماري بوده است.

طراحي و تعريف پروژه هاي سفارشي
حيدري در ادامه اين مصاحبه خاطر نشان کرد: در راستاي استفاده بهينه از منابع صندوق و به منظور حمايت هدفمند از برخي حوزه هاي علمي و پژوهشي اولويت دار تعريف پروژه هاي سفارشي و اجراي آن از طريق برون سپاري در دستور کار قرار گرفته است. بر اين اساس اولويت هاي پژوهشي در حوزه هاي اساسي مورد نياز کشور تعيين و براي آنها درخواست پژوهشي تهيه مي شود که با انتخاب بهترين پيشنهاد مجريان شناسايي و فعاليت هاي اجرايي پروژه تحت حمايت اين صندوق قرار مي گيرد.حمایت پژوهشهای تقاضامحور دوره پسا دکترا

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها