آمارمردان در دکتری 92 بیشتر بود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   19 اسفند 1391-09 March 2013بازدید 2579آمارمردان در دکتری 92 بیشتر بودآزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲ صبح امروز آغاز شد، در این آزمون بیش از 58 درصد داوطلبان را مردان تشکیل داده‌اند.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 92 از صبح امروز، جمعه آغاز شد، در این آزمون تعداد 217 هزار و 827 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 41.10 شرکت کنندگان را زنان و 58.83 درصد شرکت کنندگان را مردان تشکیل می‌دهند.

تعداد 85 هزار و 327 داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی، 34 هزار و 252 داوطلب در گروه آزمایشی علوم پایه، 42 هزار و 769 داوطلب در گروه آزمایشی فنی و مهندسی، 21 هزار و 290 داوطلب در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی، 8 هزار و 302 نفر در گروه آزمایشی هنر، 3 هزار و 244 داوطلب در گروه آزمایشی علوم پزشکی، هزار و 826 داوطلب در گروه آزمایشی دامپزشکی، 15 هزار و 309 نفر در گروه آزمایشی زبان و 5 هزار و 498 داوطلب در گروه آزمایشی تربیت بدنی ثبت‌نام کرده‌اند.

تعداد شرکت کنندگان در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 92 نسبت به سال 91، 39 هزار و 374 نفر بیشتر است.

آزمون‌های اختصاصی و استعداد تحصیلی داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 92 در نوبت صبح و آزمون زبان ( انگلیسی، آلمانی، روسی، فرانسه) در نوبت عصر امروز، جمعه 18 اسفندماه برگزار می‌شود.

در نوبت صبح به هر پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و برای خنثی کردن پاسخ‌های حدسی و تصادفی به هر پاسخ غلط یک نمره منفی تعلق می‌گیرد.

آزمون زبان که در نوبت عصر امروز برگزار می‌شود نمره منفی ندارد و برای پاسخ‌های صحیح، نمره مثبت در نظر گرفته می‌شود.

در جلسه آزمون نوبت صبح به تمامی داوطلبان دو بسته نایلونی داده می‌شود، که بسته اول حاوی سوالات تخصصی و پاسخنامه آزمون نوبت صبح بوده و بسته دوم حاوی سوالات آزمون استعداد تحصیلی است، تمامی داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات هر یک از دفترچه‌های مذکور در همان پاسخنامه اقدام کنند.

داوطلبان باید به 40 سوال استعداد تحصیلی در 90 دقیقه پاسخ دهند.

در جلسه آزمون نوبت بعداز ظهر به تمامی داوطلبان یک بسته نایلونی حاوی سوالات آزمون زبان انگلیسی و پاسخنامه داده می‌شود و تمامی داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات دفترچه مذکور در مدت 105 دقیقه اقدام کنند.

* اعلام نتیجه اولیه نیمه دوم فروردین‌ماه

نتیجه اولیه آزمون نیمه متمرکز دکتری به صورت کارنامه تنظیم و براساس برنامه زمانی پیش بینی شده در نیمه دوم فروردین ماه 92 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می‌شود.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون دکتری سال 92 حداکثر تا 19 فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند لازم است در فاصله زمانی روز سه‌شنبه، 20 فروردین تا شنبه، 24 فروردین ماه 92 به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه‌های این سازمان، حداکثر 50 کدرشته محل از میان کدرشته محل‌های رشته امتحانی مجاز، انتخاب و در فرم الکترونیکی مربوطه درج کنند.

پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان مجاز، گزینش علمی با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هریک از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو و براساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل تراز شده مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام می‌شود.

بنابراین گزارش، فهرست اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه حضوری به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ذیربط در نیمه دوم اردیبهشت ماه 92 معرفی خواهد شد.

فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری در نیمه دوم شهریورماه 92 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.دکتری آزمون دکتری دکتری925 دکترا92

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها