پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه یزد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   20 فروردین 1392-09 April 2013بازدید 6971
پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه یزد

دانشگاه یزد برای نیم سال اول سال تحصیلی 93-92 در دوره دکتری از بین دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجو پذیرش می کند.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه يزد از بین دانش آموختگان ممتاز كارشناسي ارشد براي ورود به دوره دكتري بدون آزمون در چارچوب ضوابط وزارت علوم،تحقيقات و فناوري و از طريق بررسي سوابق، مصاحبه دانشجو مي پذيرد.

دانش آموختگاني كه داراي رتبه اول تا سوم در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود باشند و نمره پايان نامه شان برابر 19 تا 20 (درجه عالي) باشد درصورت احراز يكي از بندهاي زير(ماده 8 آئين نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري) مي‌توانند به عنوان داوطلب بدون آزمون تلقی شده  و پرونده آنها بررسي می شود.

نحوه احراز شرايط استفاده از آیين نامه

داوطلبان برای استفاده از آیین نامه مذکور، باید داراي حداقل دو مقاله معتبر مستخرج از پايان نامه (پذيرفته شده يا چاپ شده درمجلات علمي-پژوهشي با نمايه معتبر ملي يا بين المللي) باشند.

همچنین، دانشجويان نمونه كشوري در دوره كارشناسي ارشد باید داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج از پايان نامه، رتبه اول المپياد علمي– دانشجويي يا آزمون سراسري ارشد و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج از پايان نامه، رتبه اول در دو دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج ازپايان نامه از دیگر دوطلبانی هستند که شرایط لازم برای پذیرش دراین دوره را دارا هستند.

بنابراین آیین نامه، دارندگان نشان طلاي كشوري المپيادهاي دانش آموزي و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج ازپايان نامه،  رتبه هاي اول تا سوم نهايي جشنواره هاي خوارزمي، جوان خوارزمي، رازي و فارابي در دوره كارشناسي ارشد با مشاركت حداقل 35 درصد و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج ازپايان نامه نیز از مشمولین این آیین نامه محسوب می شوند.

داوطلبان بايد مدارك مورد نياز را حداكثر تا پايان وقت اداري هفت اردیبهشت 92  ارسال کرده و رسيد پستي را نزد خود نگاه دارند. درج عبارت "مربوط به پذيرش بدون آزمون دكتري" و نام رشته مورد تقاضا بر روي پاكت الزامي است.

پذيرش نهايي بر اساس بررسي مدارك و سوابق داوطلبين صورت مي‌گيرد و به مدارك ناقص و يا دريافت شده بعد از 7 اردیبهشت 92 ترتيب اثر داده نخواهد شد.


پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری دانشگاه یزد

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها