نخستین رساله دکتری رشته هیدروژئولوژی دانشگاه تبریز دفاع شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   26 تیر 1392-17 July 2013بازدید 1027نخستین رساله دکتری رشته هیدروژئولوژی دانشگاه تبریز دفاع شد

نخستین دانشجوی دکتری هیدروژئولوژی دانشگاه تبریز با دفاع از رساله خود با موضوع مقایسه کارائی مدل های عددی و هوش مصنوعی در مدیریت آبخوان ها از دانشکده علوم طبیعی این دانشگاه فارغ التحصیل شد.
عطاالله ندیری با دفاع از رساله خود تحت عنوان "مقایسه کارائی مدل های عددی و هوش مصنوعی در مدیریت آبخوان ها (مطالعه موردی: دشت تسوج)" با کسب درجه عالی موفق به پایان تحصیلات خود در این رشته در مقطع دکتری شد.

وی در این رساله، کارایی مدل های عددی و روش های هوش مصنوعی را برای مدلسازی و مدیریت آبخوان ها مقایسه و به عنوان مطالعه موردی آنها را در دشت تسوج اجرا کرده است.

ندیری با بیان اینکه به منظور بررسی کمّی آبخوان دشت تسوج، مدل های مختلف هوش مصنوعی برای پیش بینی هدایت هیدرولیکی و سطح آب زیرزمینی و بهینه سازی برداشت از آب زیرزمینی با استفادۀ حداکثری از منابع آب سطحی مورد استفاده قرار گرفته، تصریح کرد: در طی این تحقیق برای اولین بار جهت پیش بینی هدایت هیدرولیکی، با ترکیب روش بیزین و مدل های مختلف هوش مصنوعی روش جدید از مدل های چندگانه یا مرکب به نام BAIMA در این آبخوان ارایه شد و در مرحلۀ بعد، برای پیش بینی سطح آب زیرزمینی در آبخوان تسوج ابتدا با استفاده از مدل های هوش مصنوعی مذکور و سپس مدل هوش مصنوعی مرکب ارایه شده در این تحقیق نتایج پیش بینی، دقیق تر گردید.

وی در ادامه افزود: نوآوری تحیقیق فوق، ارایه مدل های جدید چندگانه یا مرکب هوش مصنوعی در مدیریت آبخوانها بود که منجر به ارایه دو مدل جدید BAIMA و SICM برای این منظور شد که می توان از این مدل ها در مدیریت آبخوان های کشور که عموماً با کاهش ذخیره آب مواجه اند، استفاده کرد.

گفتنی است : نتایج تحقیقات انجام یافته توسط ندیری با راهنمایی دکتر اصغر اصغری مقدم، منجر به ارایۀ 7 مقاله isi،10 مقاله علمی پژوهشی و ارایه بیش از 30 مقاله در کنفرانس های داخلی و خارجی شده است.
 


نخستین رساله دکتری رشته هیدروژئولوژی رساله دکتری رساله دکتری و دفاع از آن نخستین دفاع از رساله هیدروژئولوژی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها