تاثیر 20 درصدی معدل در کنکور دکتری و انتشار دفترچه راهنما ساعت 18 امروز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   02 آذر 1392-23 November 2013بازدید 1062تاثیر 20 درصدی معدل در کنکور دکتری و انتشار دفترچه راهنما ساعت 18 امروز


مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تغییرات در آزمون دکتری سال 93 گفت: معدل موثر دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 درصد است که با 80 درصد نمره کتبی در مجموع 30 درصد نمره حاصل از آزمون را تشکیل می دهد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون ورودی دوره های نیمه متمرکز دکتری برای 7 گروه آزمایشی منحصرا در یک نوبت و در یک جلسه در روز جمعه 16 اسفند در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود و داوطلبان باید به سئوالات کلیه دروس اختصاصی، زبان خارجی و استعداد تحصیلی پاسخ دهند.

وی افزود: سطح سئوالات امتحان اختصاصی 249 کدرشته امتحانی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد متعاقب فهرست مصوب شورایعالی برنامه ریزی است.

توکلی اظهار داشت: ضرایب دروس در هر یک کد رشته زبان خارجی با ضریب 1، استعداد تحصیلی با ضریب 1 و مجموع دروس تحصصی به عنوان یک ماده با ضریب 4 درنظر گرفته شده است.

وی افزود: گزینش علمی مرحله اول با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته امتحانی و دانشگاه های پذیرنده دانشجو، بر اساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: گزینش و پذیرش نهایی در دوره ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 93 از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاهها و بر اساس نمره حاصل از 30 درصد نمره آزمون (نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل های دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد) و 70 درصد نمره مصاحبه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با توجه به اولویت کد رشته و ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت خواهد گرفت.

وی یادآور شد: دفترچه راهنمای کنکور نیمه متمرکز دکتری سال 93 ساعت 18 امروز دوم آذرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود و داوطلبان می توانند از همین زمان نسبت به پرداخت وجه ثبت نام اقدام کنند.

توکلی گفت: آزمون روز جمعه 16 اسفند برگزار می شود و کارت ورود به جلسه از روز 13 اسفند تا ساعت 24 روز 15 اسفند قابل پرینت است.

وی اضافه کرد: نتایج کارنامه در دهه سوم فروردین ماه 93 روی سایت قرار داده می شود و مجازین می توانند در نیمه اول اریبهشت ماه به انتخاب رشته بپردازند. اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت که انتخاب رشته کرده اند برای مصاحبه در نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام می شود و در نهایت نتیجه نهایی در نیمه اول شهریوماه 93 منتشر خواهد شد.


.

ثبت نام دکتری آزمون دکتری دکتری93 آزمون دکتری تاثیر معدل در کنکور دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها