چارت سازماني "سازمان امور دانشجويان " تصويب و ابلاغ شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   28 تیر 1390-19 July 2011بازدید 3308


علي‌اكبر متكان معاون اداري، مالي و مديريت منابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، با اشاره به وضعيت معيشتي اساتيد و كاركنان دانشگاه‌ها گفت: با حمايت رئيس‌جمهور و پيگيري‌هاي وزير علوم، بهبود معيشتي اساتيد و كاركنان دانشگاه‌ها از سال گذشته مدنظر قرار گرفت و اجرايي شد.

وي افزود: بودجه دانشگاه‌ها نيز با حمايت‌هاي دولت روند خوبي داشت و با افزايش و ترميم بودجه به خصوص در انتهاي سال 88 و سال 89 مواجه بوديم كه دانشگاه‌ها با حداقل مشكل مواجه شدند و اين امر نشان از عزم دولت و مديريت مناسب وزير علوم دارد.

* اكثريت استانداري‌ها در سال 89 يك چهارم بودجه تجهيزات و تعميرات دانشگاهي را در اختيار دانشگاه‌ها قرار دادند

متكان خاطرنشان كرد: در بحث بودجه‌ تجهيزات و تعميرات دانشگاهي با مشكل روبرو بوديم و اين بودجه در اختيار استانداري‌ها قرار گرفت كه متأسفانه استانداري‌ها، دانشگاه‌ها را در اين خصوص ياري نكردند و تمامي بودجه‌هاي تجهيزاتي و تعميراتي در اختيار دانشگاه‌ها قرار نگرفت و اكثريت استانداري‌ها در سال 89 يك چهارم بودجه تجهيزات و تعميرات دانشگاهي را در اختيار دانشگاه‌ها قرار دادند كه اين ايراد به استانداري‌ها وارد است اما در حوزه‌هاي هزينه‌اي خوشبختانه دانشگاه‌ها موفق بودند.

* در دولت نهم و دهم هر ساله حدود 700 هزار متر مربع به فضاي دانشگاه‌هاي كشور اضافه شده است

معاون وزير علوم با بيان اينكه در دولت نهم و دهم هر ساله حدود 700 هزار متر مربع به فضاي دانشگاه‌هاي كشور اضافه شده است، تصريح كرد: بودجه هزينه‌اي دانشگاه‌ها در سال 84، 450 ميليارد تومان بود كه اين رقم اكنون به بيش از دو هزار و 400 ميليارد تومان رسيده است.

* بودجه هزينه‌اي دانشگاه‌ها به دو هزار و 400 ميليارد تومان افزايش يافته است

متكان به نقل و انتقال كاركنان دانشگاه‌ها اشاره كرد و گفت: تاكنون هزار و 300 تا هزار و 400 كارمند دانشگاه جهت انتقال به شهرستان‌ها ثبت‌نام كرده‌اند كه از اين تعداد حدود 140 تا 150 نفر انتقال قطعي پيدا كردند و 330 نفر در حال انتقال هستند.

* معاونت دانشجويي از بدنه ستادي وزارت علوم جدا مي‌شود و سازمان امور دانشجويان تشكيل مي‌شود

وي افزود: در مجموعه ستادي وزارت علوم اخيرا تغييراتي خواهيم داشت و آن جدايي معاونت دانشجويي از بدنه ستادي وزارت علوم است و در آينده‌اي بسيار نزديك سازمان امور دانشجويان تشكيل مي‌شود.

متكان از تصويب چارت سازماني "سازمان امور دانشجويان " توسط معاونت توسعه مديريت و منابع‌انساني رياست‌جمهوري و ابلاغ آن به وزارت علوم خبر داد و گفت: در آينده بسيار نزديك سازمان امور دانشجويان رسماً تشكيل مي‌شود.

معاون اداري، مالي و مديريت منابع وزارت علوم تأكيد كرد: سازمان امور دانشجويان با مديريت يكپارچه و به خصوص در حوزه‌هاي رفاهي و فوق برنامه تشكيل خواهد شد.

متكان اظهار داشت: سازمان امور دانشجويان از حوزه‌هاي تربيت‌بدني شامل اداره‌كل تربيت‌بدني، فدراسيون‌هاي ورزشي، پژوهشكده تربيت بدني، اداره‌كل بورس، اداره‌كل فارغ‌التحصيلان، اداره كل امور دانشجويان داخل، اداره‌كل شاهد و ايثارگران و صندوق رفاه دانشجويي تشكيل مي‌شود.

وي در پايان خاطرنشان كرد: سازمان امور دانشجويان مجموعه‌اي از وزارت علوم است اما اختيارات سازماني دارد و رئيس آن هم معاون وزير علوم و هم رئيس سازمان امور دانشجويان است.


سازمان امور دانشجويان

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها