گذشتن تمامی فرآیندهای ارتقا و جذب اعضای هیات علمی از هیات اجرایی جذب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   07 خرداد 1392-28 May 2013بازدید 1446
گذشتن تمامی فرآیندهای ارتقا و جذب اعضای هیات علمی از هیات اجرایی جذب

پرتال دانشگاهی به نقل از  ایرنا، «حسین بلندی» در نشست هیات ­های اجرایی جذب دانشگاه آزاد اسلامی اظهار كرد: تربیت نیروی انسانی یكی از مهم ­ترین اولویت ­هاست و امروز مدیریت منابع انسانی یك معیار مهم در روند توسعه به شمار می آید.
وی تحریم ایران از سوی برخی كشورهای دیگر در سال های اخیر را یادآور شد و تصریح كرد كه شرایط امروز و جهت گیری ها به سمتی است كه باید از اقتصاد مقاومتی صحبت كنیم و اقتصاد مبتنی بر هر چیزی به جز نفت، مورد توجه است.
بلندی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) كه اساتید، فرماندهان جنگ نرم و دانشجویان، افسران این جنگ هستند، گفت:‌ جذب استادان كارآمد، خلاق، متعهد، متخصص و خدا محور از اولویت ­های دانشگاه است.
وی با بیان اینكه تربیت نیروی انسانی تنها با آموزش امكان ­پذیر است، افزود: هر چه پیش می رویم دانشگاه ­ها از نظریه پردازی به سمت تولید علم و فناوری حركت می ­كنند و مهم ­ترین ركن این تلاش و فرآیند، اعضای هیات علمی هستند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: افرادی جذب دانشگاه آزاد اسلامی می ­شوند كه پاسخگویی به تمام نیازها و الزامات كشور را به دوش بكشند.
بلندی تاكید كرد: اعضای هیات علمی نباید از آموزش، پرورش و تعلیم غافل شوند و یك عضو هیات علمی باید انسانی متعهد، متدین، پیرو ولایت فقیه، خودباور و پایبند به اصول و برنامه ­های تدوین شده كشور باشد.
به گفته وی، فردی باید به عنوان استاد جذب شود كه علاوه بر تخصص بالا و توانایی های ویژه، آگاهی و درك، به نظام دلبستگی داشته باشد.
بلندی درباره ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد خاطرنشان كرد: هرگونه گزارش تبدیل وضعیت باید تا اول شهریور ۹۲ ارائه شود و تمامی تبدیل وضعیت ­ها در وضعیت اجرایی جذب باید صورت گیرد.
وی افزود: تمامی مربیان حائز شرایط برای ارتقا به مرتبه بالاتر، موظف ­اند تاییدیه صلاحیت علمی و عمومی را از هیات های جذب بگیرند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه در آینده علمی دانشگاه، جذب و ارتقای اساتید در هیات ­های اجرایی جذب در ۳۱ استان كشور انجام می ­شود، گفت:‌ یكی از اقدامات مهم و عملیاتی در بحث هیات علمی، تعیین تكلیف و برنامه ­ریزی اعضای هیات علمی با مرتبه مربی بوده است به طوریكه تمام كسانی كه مربی دانشگاه آزاد اسلامی هستند بدون در نظر گرفتن شرط سنی،‌ مسوولیت اجرایی و تدریس در واحد محل خدمت، در صورت اخذ پذیرش در دوره دكترا بورسیه این دانشگاه می ­شوند.
بلندی با یادآوری اینكه حق التدریسی ­ها باید دارای تاییدیه صلاحیت علمی و عمومی باشند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۲۷ هزار و ۵۵۲ نفر عضو هیات علمی تمام وقت، هزار و ۹۰۲ عضو هیات علمی نیمه وقت و بیش از ۵۰ هزار مدرس حق التدریس است.
وی خاطرنشان كرد: تایید صلاحیت ­های علمی و عمومی اعضای هیات علمی گروه معارف به عهده معاونت دفتر نهاد مقام معظم رهبری است و تمامی جذب ­ها در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس طرح جامع آموزشی و جذب استانی صورت می گیرد كه شورای گسترش در اختیار هیات امنای استانی است.


فرآیندهای جذب اعضای هیئت علمی اعضای هیئت علمی

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

تصویب آیین نامه مناطق آموزشی 10 گانه

اخبار روزنامه ها