جزئيات تسهيلات به مربيان متقاضی دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   26 اردیبهشت 1390-16 May 2011بازدید 4201


مديرکل امور بورس وزارت علوم از معرفي 200 مربي به دانشگاهها براي ادامه تحصيل در مقطع دکتري پس از تأئيد نهايي در شوراي مرکزي بورس وزارت علوم خبر داد.
حسن مسلمي نائيني در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تکليف مربيان متقاضي ادامه تحصيل در مقطع دکتري با استفاده از تسهيلات وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: نتايج مصاحبه 200 نفر از مربيان دانشگاههاي دولتي، دستگاههاي اجرايي، آزاد اسلامي و غيردولتي غيرانتفاعي براي ادامه تحصيل در مقطع دکتري با استفاده از تسهيلات جديد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري معلوم شده و وضعيت آنها در حال بررسي نهايي در شوراي مرکزي بورس است.
مديرکل امور بورس وزارت علوم افزود: اين 200 مربي متقاضي ادامه تحصيل در مقطع دکتري در صورتي که در شوراي مرکزي بورس وزارت علوم تأييد شدند براي ادامه تحصيل به دانشگاهها معرفي مي شوند.
وي در تشريح جزئيات تسهيلاتي که براي مربيان دانشگاهها جهت ادامه تحصيل در مقطع دکتري در نظر گرفته شده است، گفت: پيش از اين مربياني که مي‌خواستند از اين تسهيلات استفاده کنند بايد 60 درصد امتياز لازم براي ارتقاء از مربي به استادياري را مي‌داشتند اما در تسهيلات جديد اين شرط حذف شد اين شرط به مانعي براي مربيان علاقمند به استفاده از تسهيلات ادامه تحصيل در مقطع دکتري تبديل شده بود بطوريکه در سال 88 فقط 90 نفر از مربيان کل کشور متقاضي ادامه تحصيل بودند.
مسلمي نائيني افزود: تغيير ديگر براي شرايط مربياني که متقاضي استفاده از تسهيلات ادامه تحصيل در مقطع دکتري هستند اين است که هم مربيان پيماني و هم رسمي آزمايشي‌ها مي‌توانند از اين تسهيلات استفاده کنند.
به گزارش مهر، بر اساس آئين نامه تسهيلات ادامه تحصيل اعضاي هيئت علمي مربي دانشگاهها، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيمي از هزينه‌هاي تحصيل يک عضو هيئت علمي مربي دانشگاه‌هاي دولتي، غيردولتي غيرانتفاعي و دانشگاه آزاد اسلامي که واجد استفاده از تسهيلات ادامه تحصيل به صورت بورسيه دکتري است را پرداخت مي‌کند و مابقي هزينه‌ها را بايد دانشگاه مربوطه تقبل کند.


مربيان متقاضی دکتری
اخبار روزنامه ها