آغاز ثبت‌ نام بورسیه خارج از كشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   19 شهریور 1390-10 September 2011بازدید 7228
آغاز ثبت‌ نام بورسیه خارج از كشور

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم از آغاز زمان ثبت‌نام براي بورس خارج از كشور در آبان‌ماه خبر داد.
حسن مسلمي‌نائيني مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج از كشور در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس با بيان اينكه هيچ محدوديتي براي اعزام دانشجو به كشورهاي ديگر وجود ندارد، افزود: اعزام دانشجوي بورسيه فقط در رشته‌هاي اولويت‌دار صورت مي‌پذيرد.

وي تعداد دانشجويان بورسيه‌اي كه در سال جاري اعزام مي‌شوند را 300 نفر اعلام كرد و گفت: اميدواريم ثبت‌نام از داوطلبان بورسيه از اوايل آبان‌ماه آغاز شود و تا نيمه آبان‌ماه ادامه داشته باشد.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم به شرايطي همچون شرط معدل براي داوطلبان بورس خارج از كشور اشاره كرد و معدل بالاي 14 براي مقطع كارشناسي و معدل بالاي 16 براي مقطع كارشناسي ارشد را از شرايط داوطلبان بورس اعلام كرد.

وي با اشاره به مهلت يك ماه و نيمه داوطلبان بورسيه خارج از كشور براي ثبت‌نام، خاطرنشان كرد: داوطلباني مي‌توانند براي بورسيه خارج از كشور اقدام كنند كه تا 31 شهريور ماه مدرك كارشناسي ارشد خود را دريافت كرده باشند.

مسلمي نائيني با بيان اينكه در بورس 90 حدود 6 هزار نفر ثبت‌نام كردند، گفت: در سال 90 حدود هزار و 200 داوطلب از سوي دانشگاه‌ها براي بورسيه خارج از كشور به وزارت علوم معرفي شده‌اند.ثبت‌ نام بورسیه خارج از كشور
اخبار روزنامه ها