بيش از دو هزار دانشجوي بورسيه در داخل و خارج از كشور تحصيل مي‌كنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   17 آبان 1390-08 November 2011بازدید 2292
بيش از دو هزار دانشجوي بورسيه در داخل و خارج از كشور تحصيل مي‌كنندوزير علوم، تحقيقات و فناوري بر تربيت هدفمند نيروهاي متخصص مراکز علمي و پژوهشي کشور تاکيد کرد.
به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، کامران دانشجو با بيان اينكه در راستاي تامين اعضاي هيات علمي مراکز علمي و پژوهشي کشور سالانه بيش از هزار نفر از دانشجويان دکتري داخل کشور و250 نفر از دانش آموختگان مقطع کارشناسي ارشد موفق به اخذ بورس تحصيلي در داخل و خارج از کشور مي‌شوند، گفت: هم اکنون نيز بيش از 2 هزار و 586 دانشجوي بورسيه در داخل و خارج از کشور مشغول به تحصيل هستند و چنانچه آموخته‌هاي آنها هدفمند باشد، در مسير رفع نيازهاي اساسي کشور قرار خواهد گرفت.

وي افزود: چنانچه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي کشور اولويت‌هاي پژوهشي مورد نياز خود را که بتوان در قالب پروژه‌هاي قابل تعريف در رساله دانشجويان دكتري بورسيه داخل و خارج از کشور در اختيار وزارت علوم قرار دهند، مي توان بدون صرف هزينه‌هاي مالي، بخش عمده‌اي از نيازهاي پژوهشي دستگاه‌هاي اجرايي را تامين كرد؛ ضمن اينكه انجام پروژه‌هاي نياز محور در رساله‌هاي دكتري باعث هدفمند شدن تربيت نيروهاي متخصص در دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي مي‌شود.

دانشجو اظهار كرد: هزينه بورسيه اين دانشجويان از طرف وزارت علوم تامين مي‌شود و دستگاه‌هاي متقاضي هزينه‌اي را در اين خصوص متقبل نخواهند شد.

بر اساس اين گزارش، در اين مورد مکاتباتي نيز از سوي وزيرعلوم با نهادها و سازمان‌هاي ذيربط صورت گرفته است.دانشجوی بورسيهِِ،داخل،خارج از كشور،تحصيل
اخبار روزنامه ها