نظر وزیر علوم درباره آغاز زمان ثبت نام برای بورس خارج

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   18 دی 1391-07 January 2013بازدید 2134وزیر علوم
نظر وزیر علوم درباره آغاز زمان ثبت نام برای بورس خارج


پس از ابهاماتی که در خصوص آغاز ثبت نام بورس دکتری 92 مطرح شد، وزیر علوم نیز پاسخهایی را در این زمینه مطرح و ثبت نام را وابسته به شرایط ارزی کشور دانست.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، هر سال ثبت نام بورس دکتری 92 از آبان ماه آغاز و در نهایت تا خردادماه سال بعد تکلیف پذیرفته شدگان قطعی پس از غربالگریهای وزارت علوم مشخص می شد.

اما طی سال جاری، به علت شرایط فعلی در زمینه های ارزی و اقتصادی برای کشور پیش آمد، می شد پس لرزه های آن را هم در بورس دکتری خارج 92 حس کرد.

در این میان، محمود ملاباشی رئیس سازمان امور دانشجویان در مصاحبه های خود، زمان آغاز بورس را به آذرماه و دی ماه سال جاری موکول کرد اما حسن مسلمی نائینی معاون بورس وزارت علوم زمان این ثبت نام را منوط به تعیین تکلیف وضعیت بورسیه شده های بلاتکلیف سالهای گذشته می دانست.

کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در این زمینه به مهر گفت: وزارت علوم لازم است در این زمینه خود را با شرایط فعلی کشور تطبیق دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ثبت نام بورس 92 پیش از پایان سال جاری آغاز خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: ثبت نام آغاز خواهد شد اما باید صبر کرد و دید شرایط به چه صورت پیش می رود.نظر وزیرعلوم آغاز زمان ثبت نام بورس بورس خارج
اخبار روزنامه ها