پذیرش بیش از 600 نفر در بورس دکتری خارج 92 و بهره گیری از بورس کشورها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   22 تیر 1392-13 July 2013بازدید 1066پذیرش بیش از 600 نفر در بورس دکتری خارج 92 و  بهره گیری از بورس کشورها

معاون بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پذیرش بیش از 600 نفر در فرایند بورس دکتری خارج از کشور برای سال جاری و بهره گیری از بورس دول خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر، افزود: در فرایند بورس دکتری 92 نزدیک به 600 نفر پذیرفته شده نهایی به شمار می آیند و هم اکنون در حال تکمیل فرمهای مربوطه برای اعزام به کشور دلخواه از میان کشورهای آمریکای جنوبی، بلاروس، ژاپن، هند، روسیه و چین هستند و تا یکشنبه مهلت ارسال فرمها را دارند.

وی درباره علت افزایش پذیرفته شدگان بورس دکتری خارج 92، گفت: طی آخرین سفری که وزیر علوم به کشور چین داشت، این کشور از بورس 200 دانشجوی ایرانی خبر داد؛ بر این اساس به تعداد دانشجویان ایرانی بورسیه 92 افزوده شد.

معاون بورس وزارت علوم همچنین از بورس دول برای دکتری خارج 92 خبر داد و گفت: با توجه به تفاهم نامه ای که میان برخی کشورها از جمله ایران و چین وجود دارد، بخشی از دانشجویان بورسیه دکتری، از بورس کشورهای دیگر و بخشی دیگر از بورس وزارت علم بهره می گیرند.

به گفته مسلمی نائینی، ممکن است تعداد دیگری به پذیرفته شدگان بورسیه دکتری 92 به علت ازدیاد تقاضاها افزوده شود.


بورس دکتری نحوه پذیرش در بورس دکتری نحوه پذیرش در بورس
اخبار روزنامه ها