تعداد دانشجویان کشور / تحصیل در دانشگاههای دولتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   05 آبان 1390-27 October 2011بازدید 3165

تعداد دانشجویان کشور / تحصیل در دانشگاههای دولتیمدیر کل دفتر پشتیبانی آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه 4.1 میلیون نفر دانشجو در دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: از این تعداد تنها 13 درصد معادل 700 هزار نفر در دانشگاههای دولتی تحصیل
می کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سعید قدیمی امروز در نشست مسئولان وزارت علوم با دانشگاه های بیرجند در دور چهارم سفرهای استانی با بیان اینکه تولیدات علمی ایران 11 برابر متوسط رشد جهانی است، افزود: آموزش عالی توسعه کمی در این زمینه را از اولویت های کاری خود قرار داده است که در این راستا 200 هزار صندلی خالی در مقطع کارشناسی داریم و می توانیم اعلام کنیم که قادر به جذب دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی هستیم.

مدیر کل دفتر پشتیبانی آموزشی وزارت علوم با تأکید بر اینکه اگر علم و فناوری و اشتغال به تولید ثروت و توسعه پایدار ختم نشود، حتماً سیکل کاری در حوزه آموزش عالی معیوب است، اظهار داشت: برای توسعه علمی با توجه به ضروریات امروز جامعه لازم است تا سیاست ارتقا کیفی جایگزین سیاست ارتقا کمی در دانشگاه های کشور شود که در این صورت ارتقا علمی در جامعه صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به وضعیت موجود کشور در حوزه آموزش عالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 4.1 میلیون دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند که 63 هزار عضو هیئت علمی کار آموزش و هدایت دانشجویان را بر عهده دارند.

قدیمی با تأکید بر اینکه از میان 4.1 میلیون دانشجو حدود 13 درصد آن در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل هستند ادامه داد: این 13 درصد حدود 700 هزار دانشجو هستند که در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل اند و 85 درصد بودجه آموزش عالی کشور صرف تحصیل این دانشجویان می شوند.

وی با اشاره به برنامه های استخدامی در این وزارتخانه توضیح داد: در برنامه پنجم توسعه تکالیف سنگینی بر عهده وزارت علوم تحقیقات و فناوری گذاشته شده است و بر این اساس وزارت علوم عزم جدی برای استخدام تا پنج سال آینده در دستور کار دارد.

مدیر کل آموزشی وزارت علوم با تأکید بر حمایت های دولت در این زمینه اضافه کرد: دولت با ایجاد زمینه مناسب می تواند مجموعه وزارت علوم در جهت تحقق اهداف برنامه پنجم در بخش آموزش عالی و ارتقای آن را یاری کند.
تعداد دانشجویان،تحصیل در دانشگاههای دولتی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها