اعلام شرايط جدید بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   27 اردیبهشت 1391-16 May 2012بازدید 1905
اعلام شرايط جدید بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي

پرتال دانشگاهی به نقل ازپژوهشگران دانشجو:تهران - مديركل امور دانشجويان داخل وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از تغيير و تسهيل شرايط بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي خبر داد.

'مجتبي بذرافشان مقدم' روز سه شنبه ايرنا گفت: دستورالعمل ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي كه براي اولين بار در زمستان گذشته به صورت آزمايشي به اجرا گذاشته شد در دست بازنگري قرار گرفته و شرايط بازگشت به تحصيل اين دسته از دانشجويان تسهيل خواهد شد.

وي افزود: در دستورالعمل قبلي، شرايطي همچون تعداد ترم هاي مشروطي، سال ورود و شرط معدل دانشجويان انصرافي به عنوان ملاك هاي بازگشت به تحصيل آنها درنظر گرفته شده بود كه سعي داريم در دستورالعمل جديد،‌ اين موانع تا حدود زيادي برداشته شود.

بذرافشان خاطرنشان كرد: براساس دستورالعمل قبلي، متقاضيان بايد حداقل معدل 12 داشته باشند، حداكثر سه ترم مشروط شده باشند و سال ورود به دانشگاه آنها از 1375 به بعد باشد كه در فراخوان زمستان گذشته حدود هزار و 100 نفر ا‌ز متقاضيان بازگشت به تحصيل، داراي اين سه شرط بودند.

وي آمار تقريبي ثبت نام دانشجويان انصرافي متقاضي بازگشت به تحصيل در زمستان گذشته را چهار هزار و 600 نفر اعلام كرد و گفت: شرايط اين متقاضيان، بسيار متنوع بود به گونه اي كه در ميان آنها دانشجوي انصرافي ورودي سال 54 يا دانشجوي انصرافي با معدل 10 و يا دانشجويي با هفت ترم مشروطي نيز به چشم مي خورد.

مديركل دانشجويان داخل وزارت علوم از فراخوان مجدد اين اداره كل براي بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي در آينده نزديك خبر داد و گفت: شرايط جديد ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي پس از نهايي شدن دستورالعمل و آيين نامه آن اعلام مي شود و متقاضيان مي توانند با مراجعه به سامانه خدمات آموزشي به نشاني http://www.msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx نسبت به ثبت تقاضاي خود اقدام كنند.

به گفته بذرافشان، دانشجويان انصرافي متقاضي بازگشت به تحصيل درصورت تاييد وزارت علوم از مهرماه 91 در دانشگاه هاي كشور ادامه تحصيل خواهند داد.

با اجرايي شدن اين دستورالعمل، امكان ادامه تحصيل دانشجويان منصرف از تحصيل در مقاطع كارداني، كارشناسي ناپيوسته و پيوسته كه داراي شرايط لازم هستند در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي غيردولتي، دانشگاه پيام نور و دانشگاه جامع علمي كاربردي فراهم خواهد شد.

سازمان امور دانشجويان وزارت علوم در دستورالعمل قبلي خود، قبولي و ثبت نام در يكي از دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي اعم از دولتي و غيردولتي تا قبل از سال 1390، نداشتن هيچگونه مشكل نظام وظيفه، عدم اخراج آموزشي و يا انضباطي توسط دانشگاه محل تحصيل و عدم صدور و اخذ مدرك حتي پايين تر از مقطع تحصيلي كه پذيرفته شده اند را به عنوان شرايط متقاضيان انصرافي براي ادامه تحصيل ذكر كرده بود.

بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها