ثبت درخواست انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی انجام نمی شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   17 خرداد 1391-06 June 2012بازدید 2837ثبت درخواست انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی انجام نمی شود

زمان ثبت درخواست هاي نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي از 15 خرداد تا 15 تير بوده و اين مهلت تمديد نمي شود.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری آنا، معاونت دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در اطلاعيه اي با تاکيد بر اجراي دقيق مفاد بخشنامه جديد نقل و انتقالات اعلام کرد به منظور جلوگيري از ازدحام و مراجعه دانشجويان به سازمان مرکزي و تکريم ارباب رجوع کار نقل و انتقال تنها از طريق واحدهاي دانشگاهي صورت مي گيرد.

بر اساس اين اطلاعيه دانشجويان سما جهت استفاده از تسهيلات ماده واحده مذکور تنها مي توانند از آموزشکده هاي سما به سما ميهمان شوند.

بخشنامه جديد شامل واحدهاي برون مرزي نمي شود و نقل و انتقال در واحدهاي بين الملل نيز ممنوع است.

در بخش ديگري از اطلاعيه مذکور آمده است ؛ شرط لازم دانشجويان براي درخواست ميهماني عدم مشروطيت است که تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 90-91 قابل بررسي است.

دبيرخانه مناطق موظفند گزارش ثبت درخواست دانشجويان در واحدهاي مبدا را به صورت هفتگي به معاونت دانشجويي دانشگاه ارسال کنند.

به گزارش آنا در نخستين جلسه مديران دانشگاه آزاد اسلامي در سال جديد در اواخر فروردين ماه به صورت اصولي با بخشنامه نقل و انتقال دانشجويان به محل دائم زندگي پدر و مادر موافقت شد.

اين موافقت به شرط آن است که دانشجو هم در دو ترم ميهماني معدل بالاي 17 داشته و هم واحدهاي دانشگاهي مبدا و مقصد به تفاهم رسيده باشند.

دکتر فرهاد دانشجو رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين جلسه از روساي مناطق و واحدهاي دانشگاهي خواست تا در اين خصوص مساعدت لازم را داشته باشند.

بر اساس اين گزارش، مدير کل نقل و انتقالات دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي اوايل خرداد ماه امسال، بخشنامه جديد نقل و انتقالات دانشجويي را حاصل يک کار کارشناسي شده دانست و گفت: نگراني واحدها و مراکز از اجراي اين بخش نامه بي مورد است .

هاشمي با اشاره به وضعيت نقل و انتقالات دانشجويي در دانشگاه ، تهيه بخش نامه جديد در اين خصوص را حاصل تلاش يک کار جمعي دانست که با نظر رياست عالي دانشگاه در خصوص دادن خدمات بيشتر و بهتر به دانشجويان تنظيم شده و همه جوانب امر سنجيده شده و بدون هيچ دغدغه اي قابل اجرا است.

به گزارش آنا، جزئيات بخشنامه ضوابط خاص انتقال دانشجويان فعلي شاغل به تحصيل در دوره‌هاي کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد به محل زندگي دائم خانواده آن‌ها هم، اواسط ارديبهشت توسط فرهاد دانشجو، رئيس دانشگاه آزاد اعلام شد.

متن اين بخشنامه به شرح ذيل است:

با سلام و درود به روان پاک شهداي اسلام و روح پرفتوح حضرت امام خميني (ره) و با آرزوي توفيق، سلامت و سعادت براي مقام عظماي ولايت، به منظور حرمت به شأن خانواده و با توجه به دغدغه‌هاي علمي، فرهنگي و ديني و رفع مشکلات دانشجويان و خانواده‌هاي آنها، ضوابط خاص انتقال دانشجويان فعلي به نزديکترين واحد دانشگاه آزاداسلامي محل زندگي دائم خانواده آنها، به شرح ذيل تأييد و ابلاغ مي‌شود واز زمان ابلاغ لازم الاجرا است.

اين بخشنامه فقط يکبار براي متقاضياني که تقاضاي خود را از تاريخ پانزدهم خرداد تا پانزدهم تير سال 91 تسليم کنند، قابل بررسي و اجرا است وشامل دانشجويان جديدالورود در مهرماه 1391 و بعد از آن نمي‌شود، لذا ضروريست متقاضيان جديد تحصيل در دوره‌هاي کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد در دانشگاه آزاد اسلامي و خانواده‌هاي محترم آنها با دقت لازم در انتخاب محل تحصيل، دغدغه‌هاي علمي و فرهنگي خود را نظر بگيرند.

همچنين ماده واحده اين بخشنامه به صورت ذيل است:

انتقال به شرط موفقيت در ترم ميهماني دانشجويان فعلي مشغول به تحصيل در رشته‌ها و گرايش‌هاي تحصيلي دوره‌هاي کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي به يکي از واحدهاي دانشگاه آزاد نزديک به محل زندگي دائم خانواده آنها (پدر و مادر يا همسر) به استثناي انتقال به گروه 1 از جدول همطرازي براي همان رشته و گرايش تحصيلي، در صورت عدم مشروطي در ترم‌هاي تحصيلي قبلي و موافقت واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در مبدا و مقصد و کسب معدل ميانگين بالاتر از هفده در مدت دو نيمسال متوالي ميهماني و رضايت از عملکرد علمي و فرهنگي دانشجو وداير بودن رشته و گرايش متقاضي در واحد دانشگاهي مقصد، بلامانع است و در صورتيکه رشته و گرايش دانشجوي متقاضي در محل سکونت خانواده دانشجو داير نباشد مي‌تواند به شهرهاي همجوار ميهمان شود.

تبصره 1:

دانشجويان دختري که موفق به کسب معدل ميانگين بالاتر از هفده از بيست در مدت دو نيمسال متوالي ميماني نشوند ولي معدل ميانگين آنها بالاتر از پانزده باشد، تا زماني که واحدهاي دانشگاهي مبدا و مقصد از عملکرد علمي و فرهنگي آنها رضايت داشته باشند و در هيچ ترمي مشروط نشوند، مي‌توانند بصورت ميهمان در واحد مقصد ادامه تحصيل دهند ولي مدرک تحصيلي آنها بايد توسط واحد دانشگاهي مبدا صادر شود.

تبصره 2:

در طول دوران ميهماني، هزينه ثابت هر ترم بايد به واحد دانشگاهي مبدا و هزينه متغير واحدهاي اخذ شده به واحد دانشگاهي مقصد پرداخت شود و در بقيه موارد مقررات و قوانين مربوط به دانشجويان ميهمان حاکم است.همچنين ديگر موارد آيين‌نامه مصوب نقل و انتقالات دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي ودستورالعملاجرايي آن به قوتخودباقي و لازم الاجرا است.

تبصره 3:

مسئوليت احراز صحت آدرس محل زندگي دائم خانواده متقاضيان به عهده معاونين دانشجويي واحدهاي دانشگاهي مقصد و مبدا است.

تبصره 4:

در صورت از دست دادن هريک از شرايط ذکر شده فوق، دانشجو بايد به واحد مبدا بازگردد.

تبصره 5:

اين بخشنامه فقط يکبار براي متقاضياني که تقاضاي خود را از تاريخ پانزدهم تير سال 1391 تسليم کنند قابل بررسي است و شامل دانشجويان جديد الورود در مهر 1391 و بعد از آن نمي‌شود.

گفتني است، دانشجوي متقاضي نقل و انتقال با استفاده از اين بخشنامه مي‌تواند در صورت موافقت واحد مبدا از پانزدهم خرداد تا پانزدهم تير سال 1391 از طريق سايت نقل و انتقالات واحد دانشگاهي خود ثبت درخواست کند.واحد مقصد موظف است تا قبل از اتمام آخرين مهلت ثبت نام آموزشي، نسبت به بررسي درخواست و پاسخ مقتضي به آن اقدام کند.

مسئوليت رسيدگي به شکايات مرتبط و نظارت بر حسن اجراي اين بخشنامه ضمن رعايت آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و مصوبات هيات امنا و ديگر بخشنامه‌هاي مربوط به نقل و انتقال دانشجويي، با در نظر گرفتن عدالت و صرفه و صلاح دانشگاه در ابتدا بر عهده روساي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در مبدا و مقصد و سپس بر عهده معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي است.

ثبت درخواست انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها