150 دانشجوی رتبه اول دانشگاه‌های کشور بلاتکلیف شدند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 شهریور 1391-10 September 2012بازدید 1827
150 دانشجوی رتبه اول دانشگاه‌های کشور بلاتکلیف شدند


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، صبح امروز بیش از 150 تن از داوطلبان پذیرفته شده کنکور کارشناسی ارشد، مقابل دانشگاه صنعتی شریف تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

براساس این گزارش، چهارشنبه گذشته پذیرفته‌شدگان برتر آزمون کارشناسیارشد برای ثبت‌نام به دانشگاه شریف مراجعه ‌کردند، اما با عدم پذیرش از سوی دانشگاه مواجه‌ ‌شدند.

یکی از این دانشجویان که در رشته برق رتبه 202 را آورده است، در این‌باره گفت: ما 150 نفر از دانشجویان رتبه اول دانشگاه‌های سراسری هستیم که در کنکور کارشناسیارشد شرکت کردیم و چون رتبه اول ورودی دانشگاه خودمان بودیم، امتیازی به ما تعلق می‌گیرد که براساس آن می‌توانیم در دانشگاه بهتر پذیرش شویم.

وی افزود: اما از چهارشنبه گذشته که برای ثبت‌نام به این دانشگاه مراجعه کردیم، به دلیل مشکل بین سازمان سنجش و دانشگاه شریف، از ثبت‌نام ما ممانعت به عمل آمده و حتی روستا آزاد رئیس دانشگاه شریف اعلام کرده است که استعفا می‌دهد ولی این دانشجویان را ثبت‌نام نمی‌کند.

این فرد با اشاره به وجود همین مشکل در سال گذشته، اظهار داشت: سال گذشته پس از ثبت‌نام، دانشگاه 60 تن از دانشجویان را تا مرز اخراجی پیش برد و به سازمان سنجش اولتیماتوم داد که امسال اینگونه دانشجو به این دانشگاه معرفی نکند.

به گفته وی قرار بر این شده است که میر عمادی معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف با رئیس سازمان سنجش مذاکره کند و در صورت توافق این افراد در دانشگاه شریف ثبت‌نام شوند.

این داوطلب با اشاره به بخشنامه‌ای که براساس آن نفرات برتر ورودی دانشگاه‌ها در صورتی که 80 درصد تراز آخرین فرد قبول شده در دانشگاهی را آورده باشد، می‌تواند در آن دانشگاه ثبت‌نام کنند، گفت: دانشگاه شریف مدعی است که تافته جدا بافته است و باید این تراز به 92.5 درصد ارتقا یابد.

وی با انتقاد از عدم هماهنگی بین سازمان سنجش و دانشگاه شریف، گفت: از روز چهارشنبه تا امروز این مشکل ادامه داشته است و برخی از دانشجویان که از شهرستان آمده‌اند، همچنان معطل این ناهماهنگی هستند.


دانشجوی رتبه اول دانشگاه‌ های کشور

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها