اعلام آخرین وضعیت مهمان شدن دانشجويان کاردانی و کارشناسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   28 شهریور 1391-18 September 2012بازدید 1407

اعلام آخرین وضعیت مهمان شدن دانشجويان کاردانی و کارشناسی


پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: سازمان سنجش آموزش کشور شرايط ميهمان مبنا براي دانشجويان دوره هاي کارداني و کارشناسي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي را اعلام کرد.

متقاضيان استفاده از ماده 3 آيين نامه ميهماني و انتقال دانشجويان مصوب 10 مهر سال 89 وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در قالب دانشجوي ميهمان مبنا مي توانند از اين آيين نامه استفاده کنند و درصورت واجد شرايط بودن نسبت به ارسال تقاضاي خود منحصراً از طريق سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

الف- شرايط و ضوابط کلي متقاضيان

متقاضي بايد در رشته هاي متمرکز آزمون سراسري سال 1391 در يکي از مقاطع کارداني يا کارشناسي پذيرفته شده باشد و در موسسه محل قبولي ثبت نام کرده و به عنوان دانشجو تلقي شود.

تبصره1- پذيرفته شدگان رشته‌هاي داراي شرايط خاص و معرفي شدگان رشته هاي نيمه متمرکز براي شرکت در مراحل مصاحبه، معاينه و يا آزمون علمي و عملي در اين مرحله مشمول استفاده از آيين نامه نمي‌شوند.

تبصره2- پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي مختلف تحصيلي دانشگاههاي علوم پزشکي ( به عبارتي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي)، پذيرفته‌شدگان رشته دکتري دامپزشکي و دانشگاه آزاد اسلامي مشمول استفاده از اين آيين نامه نمي‌شوند.

تبصره3- دانشجويان پذيرفته شده در آزمونهاي سراسري قبل از سال 1391 دراين مقطع زماني مشمول استفاده از آيين نامه نمي شوند.

دانشجوياني مي توانند متقاضي شوند که دانشگاه محل قبولي آنان خارج از شهر محل سکونت دائمي خانواده دانشجو باشد.

شرط دارا بودن نمره در هريک از دانشگاههاي گروههاي 2 تا 6 داشتن حداقل 85 درصد، دانشگاههاي گروه 7 داشتن حداقل 90 درصد و براي دانشگاههاي گروه 8 داشتن حداقل 95 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در سهميه مربوط باتوجه به سهميه متقاضي در همان رشته قبولي است که اين امر توسط سازمان سنجش آموزش کشور بررسي خواهد شد .

دانشجويان پذيرفته شده در دوره روزانه براي دوره هاي روزانه، شبانه، دانشگاه پيام نور، نيمه حضوري، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي، دوره شبانه براي دوره شبانه، دانشگاه پيام نور، نيمه حضوري ، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي، دانشگاه پيام نور براي دانشگاه پيام نور، نيمه حضوري، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي، دوره هاي نيمه حضوري براي دانشگاه پيام نور ، نيمه حضوري ، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي، دوره‌هاي مجازي و بين الملل براي دوره‌هاي مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي، دانشجويان پذيرفته شده در موسسات غيرانتفاعي براي موسسات غيرانتفاعي مي توانند متقاضي شوند و ميهمان شدن به عکس امکان‌پذير نيست.

بر اساس اعلام سازمان سنجش از آنجا که يکي از شرايط موافقت با ثبت نام افرادي که به عنوان ميهمان مبنا به دانشگاه مقصد معرفي مي‌شوند احراز سکونت دائمي خانواده دانشجو در محل دانشگاه مورد تقاضا است، لذا متقاضي لازم است به اين موضوع توجه کند و بديهي است پس از معرفي بايد يکي از مدارک ذيل را ارائه دهد:

سند ملکي به نام پدر يا مادر يا همسر يا فرد متقاضي در همان محل

حکم اشتغال پدر يا مادريا همسر و يا فرد متقاضي در همان محل

جواز کسب پدر يا مادر يا همسر و يا فرد متقاضي در همان محل

تعداد افرادي که به عنوان ميهمان از طريق سازمان معرفي خواهند شد با توجه به ضوابط و درصدهاي تعيين شده از طرف وزارت علوم، تحقيقات و فناوري خواهد بود.

توزيع متقاضيان واجد شرايط بر اساس نمرات داوطلبان انجام مي‌گيرد و در شرايط مساوي اولويت معرفي تا سقف تعيين شده با دانشجويان دختر است.

با توجه به اينکه پرداخت هزينه بررسي تقاضا به صورت اينترنتي انجام مي‌شود دانشجو بايد از ساعت 14روز دوشنبه 3 مهرماه 91 تا روز يکشنبه 9 مهرماه 91 به سايت سازمان به آدرس www.sanjesh.org مراجعه و از طريق پرداخت الکترونيکي با استفاده از کارتهاي عضو شبکه بانکي شتاب مبلغ 40.000 ريال (4000 تومان) بابت هزينه بررسي تقاضا پرداخت و نسبت به دريافت کد رمز اقدام کنند.

براي تکميل فرم دانشجو بايد کد رشته محلهاي مورد تقاضاي خود را (حداکثر 10 کد رشته) با توجه به استان محل سکونت دائمي خانواده درج کند (کد رشته محلها همان کد رشته محلهاي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) حسب گروه آزمايشي داوطلب است)

به هرگونه تقاضايي که به غير از روش تعيين شده در اين اطلاعيه (خارج از سايت سازمان) و يا بيش از يکبار ارسال شود، ترتيب اثر داده نخواهد شد و متقاضيان از مراجعه حضوري به سازمان اکيداً خودداري کنند.

نتيجه بررسي تقاضاي دانشجو از طريق اين سازمان به دانشگاه مبدا (دانشگاه محل قبولي اوليه دانشجو) ارسال خواهد شد و متقاضيان براي اطلاع از نتيجه بررسي تقاضاي خود پس از يک ماه به آموزش دانشگاه محل تحصيل مراجعه کنند و از تماس يا مراجعه حضوري به سازمان سنجش جداً خودداري شود.مهمان شدن دانشجويان کاردانی مهمان شدن دانشجويان کارشناسی دانشجويان کاردانی دانشجويان کارشناسی کاردانی کارشناسی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها