اعلام جزئيات وام شهريه دانشجويان و ميزان وام وديعه مسکن دانشجويی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   04 مهر 1391-25 September 2012بازدید 1846
اعلام جزئيات وام شهريه دانشجويان و ميزان وام وديعه مسکن دانشجويی

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم با اشاره به جزئيات انواع وامهاي دانشجويي، اعلام کرد که اعتبار اين وامها در وزارت علوم افزايش يافت.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، کيوان مراديان وام تحصيلي، وام تحصيلي ممتاز و نمونه، وام مسکن، وام ضروري، وام ضروري (پايان‌نامه)، وام ضروري (خريد کتاب تخصصي)، وام ضروري (ممتاز نمونه)، وام ضروري (مبتکر)، وام ضروري (قهرمانان ورزشي)، وام موارد خاص، وام حوادث غيرمترقبه، وام حج عمره، وام وديعه مسکن متاهلي، وام وديعه مسکن مجردي، وام وديعه مسکن دانشجويان غيرايراني، وام بيمه حوادث، وام بيمه خدمات درماني و تکميلي، وام تغذيه، وام شهريه غيردولتي غيرانتفاعي، وام شهريه دانشگاه‌هاي دولتي نوبت دوم، پيام‌نور و علمي‌کاربردي و همچنين وام شهريه دانشگاه آزاد اسلامي را در رديف اين وامها اعلام کرد که از سوي وزارت علوم به دانشجويان در سال تحصيلي جديد ارائه مي شود.

نحوه بازپرداخت وام‌هاي دانشجويي

وي در ادامه گفت: شرايط بازپرداخت تمام وام‌هاي ذکر شده به غير از وام وديعه مسکن يکسان است، بر اين اساس دانشجويان 9 ماه پس از فراغت از تحصيل در اقساط 60 ماهه مي‌توانند وام‌هاي ذکر شده را بپردازند.

به گفته مراديان، وام وديعه مسکن بايد يکجا به دانشجو پرداخت ‌شود و دانشجو پس از دانش آموختگي بايد به صورت يکجا مبلغ ذکر شده را پرداخت کند.

ميزان وام وديعه مسکن

مراديان در خصوص ميزان وام وديعه مسکن، گفت: بر اين اساس براي شهر تهران تا 7.5 ميليون تومان، براي شهرهاي بزرگ تا سقف 6 ميليون تومان و براي ساير شهرها نيز تا سقف 4.5 ميليون تومان وام وديعه مسکن در اختيار دانشجويان قرار مي‌گيرد.

افزايش اعتبار وام‌هاي دانشجويي

رئيس صندوق رفاه دانشجويان با بيان اينکه اعتبار انواع وام‌هاي دانشجويي در سال جاري به 300 ميليارد تومان افزايش يافته است، گفت: اين در حالي است که سال گذشته اين اعتبار 183 ميليارد تومان بود.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري افزود: به دانشگاه‌ها اعلام شده حداکثر تا دهم آبان ماه متقاضيان واجدالشرايط وام‌هاي مربوطه را به صندوق معرفي کنند و صندوق نيز تا دهم آبان ماه اعتبار لازم را به حساب دانشگاه‌ها واريز مي‌کند.

جزييات وام شهريه

وي با اشاره به جزييات وام شهريه گفت: در حال حاضر به دانشجويان اعلام شده حداکثر تا 75 درصد شهريه آنها به صورت وام پرداخت خواهد شد و در نظر داريم تا چهار سال آينده به مرحله‌اي برسيم که سقف پرداختي وام شهريه را به 100 درصد افزايش دهيم. البته در اين ميان ممکن است در برخي مراکز تعداد متقاضيان زياد باشد و دانشگاه نتواند به تمامي دانشجويان وام ارائه کند.

مراديان افزود: سال گذشته بيش از 80 درصد متقاضيان وام شهريه توانستند بخشي از شهريه خود را به صورت وام دريافت کنند.

وي سقف وام شهريه قابل ارائه به دانشجويان کارشناسي ارشد را تا يک ميليون تومان و دانشجويان دکتري را تا سقف 2.5 ميليون تومان عنوان کرد.

اعلام جزئيات وام شهريه دانشجويان وام وديعه مسکن دانشجويی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها