افزایش دانشجو و رشته های کم خرج آفت آموزش عالی است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 آبان 1391-10 November 2012بازدید 1136افزایش دانشجو و رشته های کم خرج آفت آموزش عالی استمعاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:افزایش پذیرش دانشجو به منظور کسب درآمد بیشتر و گسترش رشته های کم خرج از آفات و تهدیدات کیفیت آموزش عالی هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از ایرنا،حمید شاه آبادی جمعه شب در آیین پایانی نخستین جشنواره سراسری آثار و تولیدات مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کشور(مقدماتی المپیاد هنر) در بندرعباس افزود:کیفیت آموزش در مراکز دانشگاهی به ویژه مراکز جامع علمی کاربردی باید جدی گرفته شود تا مشکلات اقتصادی در این حوزه موجب تاثیرات منفی نشود.

وی با تاکید بر ضرورت تعادل بین آموزش عالی و نیازهای حوزه اشتغال یادآورشد: با ایجاد مراکزآموزش علمی کاربردی در حوزه های مختلف شرایط مهارت آموزی منطبق با دانش روز جامعه و فضای اشتغال برای همگان فراهم شده است.

معاون وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در گذشته دانشگاه ها بدون در نظر گرفتن فضای اشتغال، دانشجویان را فارغ التحصیل می کردند که هیچ اشتغالی برای آنها در جامعه وجود نداشت اما هم اکنون در مراکز دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز اشتغال جامعه رشته های آموزشی تعریف و دانشجو فارغ التحصیل می شود که این روند باید بیشتر توسعه یابد.

شاه آبادی در جمع مدیران یکصد مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر خواستار توجه بیشتر به نیازهای بانوان در حوزه آموزش عالی شد و اضافه کرد: راه اندازی مراکز آموزشی تخصصی از اقدامات ضروری است.

معاون وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره سراسری آثار و تولیدات مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کشور(مقدماتی المپیاد هنر) در بندرعباس اظهارکرد: برگزاری چنین جشنواره هایی در ایجاد هماهنگی و همراهی بین دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر و توسعه این مراکز نقش آفرین بوده و نماد عینیت واژه کاربردی در عنوان این مراکز است.

در پایان این مراسم افراد برگزیده این جشنواره در رشته های مختلف معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

 


افزایش دانشجو رشته های کم خرج آفت آموزش عالی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها